Zápasy 15. 02. 2021, Šimon Kadeřávek

Tuhá severočeská bitva! Litvínov nestačil na Liberec a prohrál v prodloužení

Po téměř týdenní reprezentační pauze pokračovala Tipsport Extraliga, Verva v rámci 16. kola vyzvala Liberec. První třetina góly nepřinesla, skóre se měnilo až v druhé dvacetiminutovce, prosadil se liberecký Derner. V závěrečném dějství byla litvínovská snaha přetavena v gól, radoval se Jarůšek. O dělbě bodů muselo nakonec rozhodnout prodloužení, v něm se více dařilo hostům.

16. kolo, 15.02.2021, ZS Ivana Hlinky
logo Bílí Tygři Liberec
HC VERVA Litvínov Bílí Tygři Liberec
1 2p

0:0, 0:1, 1:0 - 0:1
  • Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 59. Jarůšek (Ščotka)

Branky a nahrávky Bílí Tygři Liberec: 38. Derner (T. Hanousek, A. Musil), 62. Gríger (Vitásek)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Šír, Pilný – Gebauer, Hlavatý

Godla (Zajíček) – Balinskis, Cibulskis, Demel, D. Zeman, Irving, Ščotka, Kudla – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Žejdl, Gerhát, Látal – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – D. Špaček, Šír, Průžek – A. Dlouhý.

Vhazování sice vyznělo pro Liberec, první ohrožení branky si ale připsali domácí. Látal se proklestil obranou hostů a pokusil se zakončit. Jeho pokus však Kváča vychytal, odraženého kotouče se ujal Gerhát. Litvínovský útočník potáhl puk před brankářem, ale promarnil správný moment a střela nakonec v síti neskončila.

Promarněné příležitosti

Po třech minutách se poprvé vylučovalo, na trestnou lavici usedl Šír. V početní výhodě Verva zlobila, dobrou příležitost si dokázal vypracovat i Liberec. Za domácí zkoušel štěstí Balinskis. Po vyrovnání sil na ledě se týmy poctivě střídaly v útocích, ale ani jeden nedokázal prolomit gólové mlčení. Záhy se ozval hvizd sudího, Bulíř vyfasoval dvouminutový trest. Ani druhou přesilovou hru domácí nevyužili, chemici však mocně bušili na vrata branky hostů, sladká odměna v podobě gólů ale nepřišla.

V druhé polovině třetiny se role otočily, Hübl se provinil hákováním a musel si na dvě minuty nedobrovolně odpočinout. Hosté měli tlak, který nedokázali přetavit v branku. Godla předvedl jistý zákrok proti Vlachovi, jenž pálil od modré. I po Hüblovo návratu pokračoval útok Bílých Tygrů. Po další dělovce Vlacha zachytil kotouč Žejdl. Domácí útočník rychle uháněl ke Kváčovi, ten sice inkasování zabránil, ale jeho zákrok nebyl příliš jistý.

Dernerova dělovka

Úvod druhého dějství poznamenalo vyloučení Demela, Liberec předvedl povedenou početní výhodu, které chyběla pouze branka. Velmi blízko byl Vlach, jemuž nabil Rosandič, ale hostující hráč nedokázal ani na potřetí Godlu překonat. Po návratu Demela na led viděly prázdné tribuny sérii útoků. Nejdříve vyzkoušel tvrdost betonů Zygmunt, odražený kotouč poslal do brejku Birnera. Po závaru před brankou, zůstal na zemi ležet Godla. Po krátké pauze mohl pokračovat.

Vervu trápila nedisciplinovanost, po Demelovi zamířil mezi časoměřiče Pospíšil. Během hry 5 na 4 zahrozil Lenc, který využil šikovnosti Knota. Litvínovský útočník se sice vrátil zpět, ale po několika vteřinách se opět provinil. Následující oslabení sehrála Verva výborně a Liberec prakticky k ničemu nepustila. Mohla dokonce padnout první branka, protože Zygmunt si našel cestu až ke Kváčovi a z mezikruží jej prověřil.

Bílí Tygři nezůstávali pozadu, činil se například Gríger, jenže Godla dokázal jeho pokus zpacifikovat. Velkou aktivitu vyvíjel i Musil, ale také jeho ránu vykryl slovenský brankář. Užuž to vypadalo, že se skóre měnit nebude, Liberec však rozhýbal litvínovskou obranu a Lukáš Derner vypálil od modré. Godla měl zakrytý výhled, a tak jen sledoval, jak kotouč padá za jeho záda. V posledních vteřinách třetiny se ještě snažil o vyrovnání Jarůšek, ale Kváča byl proti.

Závěrečné vyrovnání

Poslední dvacetiminutovka přinesla Vervě příležitost, na konci druhé třetiny byl totiž vyloučen Knot. Domácí však nedokázali výrazně ohrozit Kváču. Tygři se snažili o navýšení náskoku, ale jejich ataky končily na výborně chytajícím Godlovi. Patnáct minut do konce se provinil Derner, chemici sice operovali v útočném pásmu, ale gólu se nedočkali. Tvrdou ranou se připomněl Irving.

Deset minut před koncem byla hra plná nepřesností, bojovalo se především ve středním pásmu. Chemici se snažili, vyrovnat mohl Jarůšek, jenž těžil ze spolupráce se Zdráhalem. Domácí snajpr však trefil pouze brankáře Kváču.

Chemici zvyšovali obrátky a nakonec se dočkali odměny prostřednictvím Richarda Jarůška. Urostlý forvard postával před Kváčou, jeho pozici viděl Ščotka, jenž mu rychle přihrál puk. Domácí hráč dvě minuty před koncem odčaroval kouzlo libereckého brankáře. Lítý boj se díky brance v závěru přenesl do prodloužení.

Nastavený čas byl plný šancí, o výhře Liberce nakonec rozhodl zdánlivě nepodstatný moment. Pospíšil zaškobrtl o hůl Godly, Verva následně ztratila kotouč. Toho se ujal liberecký Dávid Gríger, jenž odzbrojeného gólmana prostřelil.

Vladimír Országh

"Typický zápas po reprezentační přestávce, vázla nám kombinace a nešly nám nohy. Ve druhé třetině jsme vypadli z rytmu, přežili jsme tři oslabení za sebou. Utkání jsme dotáhli až do prodloužení, kde jsme získali bod. Dnes jsme nebyli lepším týmem."

logo Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři Liberec

Patrik Augusta

"Odehráli jsme velice dobré utkání, většinu času jsme kontrolovali kotouč a měli jsme spoustu šancí. V závěru jsme udělali jednu chybu a domácí toho využili. Jsem rád, že je utkání vyhráli."