Zápasy 16. 08. 2013, Redakce

Skalica přemožitelem

Ve druhém utkání na turnaji v Trenčíně podlehl Litvínov v pátek extraligové Skalici 2:4. V přípravě zaznamenal po třech výhrách v řadě druhou porážku (bilance 3 - 1 - 2).

turnaj, 16.08.2013, Trenčín
logo HK 36 Skalica
HK 36 Skalica HC VERVA Litvínov
4 2

1:0, 2:2, 1:0

Lipovský – Vyrůbalík, Ketner, Kozák, Srnec, Staňo, Barák, Šohajda – Lažo, Školiak, Sloboda – Obdržálek, Stieler, Preisinger – Kutálek, B. Mráz, Šátek – Romančík, Kalináč, Jankovič

Francouz – Kousalík, Hora, Stříteský, Zeman, Pavlík, Chaloupka, Gula, Pavelka – Majdan, Hübl, Gerhát – Martynek, Hanzl, Trávníček (C) – Černý, Piroš, Pšurný – Jurčík, Rapáč, Bojer

Litvínovští trenéři mají na Slovensku k dispozici dva brankáře, osm obránců a třináct útočníků. Ve druhém zápase dostal v brance šanci Pavel Francouz a v útoku nastoupil místo Lukeše Gerhát.

V úvodu zápasu Verva, tentokrát v brance s Pavlem Francouzem, nevyužila dvě přesilovky. Do vedení šli naopak domácí v polovině třetiny zásluhou Laža. Trest Stříteského branku nepřinesl a první třetina skončila za příznivého stavu pro Skaličany.

Po změně stran se překryla vyloučení Rapáče a Chaloupky a Skalica z dvojnásobné přesilovky vytěžila druhý gól, trefil se Obdržálek. Poté fauloval i jeho spoluhráč Šátek. Klasickou výhodu hosté nevyužili, ale v polovině zápasu dokončil Bojerovu akci Jurčík a potvrdil v úvodu sezóny slušnou formu, snížil na 2:1.

Sérii vyloučení hráčů českého týmu vyvrcholila brankou Laža, téměř do šatny. Tresty Guly a Hory, ústící v další dvojnásobné oslabení, ještě tým Vervy přestál, ale Pšurného vyloučení znamenalo vedení HK 36 3:1.

O zajímavý závěr zápasu se nicméně postaral Hübl. 28 vteřin po inkasovaném gólu, stále ještě ve 39. minutě, využil Gerhátovy přihrávky ke snížení na 3:2.

Třetí dějství byl o tom, na které straně padne gól: 4:2 nebo 3:3. Litvínov měl dvě početní výhody, ale několik svých fandů v hledišti (díky za podporu v tak vzdálené destinaci!) nerozjásal.

Brankáře odvolal téměř dvě minuty před koncem, soupeře svíral, ale 21 vteřin před koncem při power play udeřili Skaličtí. Připsali si první výhru v turnaji. Litvínov neuspěl ani v nájezdech (Trávníček, Černý, Piroš, Pšurný, Rapáč), ani jednou se však netrefil i soupeř (0:0). S turnajem se HC VERVA rozloučí zítra odpoledne proti Košicím.