Zápasy - Junioři 16.03.2019
Autor: Ondřej Vlk, Kateřina Kundertová

Junioři vyválčili v Chomutově vítězství! Postup do play off ale neslaví

Foto Reportáž
C h o m u t o v - V posledním kole skupiny o play off čekal litvínovské juniory těžký duel. Museli uspět na ledě rivala z Chomutova, který skupinu vede, aby si udrželi šanci na postup do play off. To se týmu pod vedením Radka Mrázka povedlo, když uspěli 3:1. O dvě branky se postaral Přemysl Svoboda. Litvínovští i přes výhru postup jistý neměli a museli čekat, jak dopadne duel Českých Budějovic s Vítkovicemi. Vítkovičtí domácí utkání zvládli a postoupili tak do play off z druhého místa. Mladí chemici obsadili třetí příčku ve skupině a do play off se neprobojovali.
16.3.2019
Rocknet Aréna
1:3
0:1, 0:1, 1:1

Chomutov

Běhula (Pavlát) – Němec, Váchal, Šuráň, Seemann, D. Zeman, Beneš, Štochl – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Jaroš, Holka, Koláček, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Myšák, Fišer, Kovačič, Dufek, P. Svoboda.

0:2, 1:2, 1:3

Do utkání lépe vstoupil Litvínov, jelikož už ve třetí minutě Daniel Jouza sebral po buly puk, dlouhým blafákem si položil brankáře a zavěsil – 0:1. V dalším průběhu černožlutí ubránili oslabení a mohli vedení zvýšit, jenomže David Jindra sám před bránou trefil Richarda Běhulu do masky.

O chvíli později v nevýhodě o jednoho hráče vyrazil Daniel Jouza, jehož bekhendový blafák v úniku vychytala domácí jednička. Největší šanci Pirátů měl na holi Josef Koláček, jehož v přesilovce našel křižnou přihrávkou Michal Gut, ale mladý střelec ránou z první trefil jenom přesouvajícího se brankáře.

Ve šestadvacáté minutě se litvínovští dostali do dvougólového vedení, které zařídil Přemysl Svoboda dorážkou z hranice brankoviště – 0:2. Za pár okamžiků se Jakub Štochl dostal do úniku, tváří v tvář brankáři nic nevymýšlel, ale střelou kolem lapačky neuspěl. Od 36. minuty hrál Litvínov minutu a čtrnáct vteřin v pěti proti třem, čehož ale černožlutí nevyužili.

Ve třetí části se začalo něco zajímavějšího dít až ve druhé polovině, kdy šli Piráti opět do tří. I tentokrát dvojnásobné oslabení ubránili. V 54. minutě vyrazil Dan Bartoš se spoluhráčem do přečíslení, nakonec to vzal na sebe, ale trefil jenom střed branky.

O chvíli později domácí využili power-play znásobenou ještě přesilovkou, ve které snížil nakonec jediný chomutovský střelec Denis Zeman dělovou ránou od modré – 1:2. Těsně před sirénou Richard Běhula opět odjel na střídačku, tentokrát se však prosadili litvínovští a Přemysl Svoboda, jenž od vlastní modré trefil opuštěnou klec – 1:3.

Doma znovu vítězně, junioři přetlačili Motor 2:1 po prodloužení

L i t v í n o v - Černožlutá juniorka si dnes na domácím ledě připsala další dva body za výhru proti českobudějovickému Motoru. Jako první sice šli do vedení hosté, chemici však ještě během první třetiny srovnali díky Adamu Šubrtovi. Rozhodující branku pak až v nastaveném čase vsítil David Jindra.
Zápasy - Dorost včera

Konečně výhra! Po povedené první třetině porazili dorostenci Hvězdu 3:1

Litvínovské dorostence nečekal vůbec lehký úkol, v rámci 12. kola ELIOD Extraligy dorostu narazily na pražskou Hvězdu. Černožlutí chtěli odčinit třízápasovou sérii bez výhry, což se jim nakonec povedlo. Díky produktivitě v úvodní části hry vyhráli 3:1, když minutu před koncem kosmeticky upravil skóre Borodenko.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Vítězný návrat! Junioři doma srazili Kladno 4:3

L i t v í n o v - Litvínovská juniorka dnes na domácím ledě uspěla a přehrála kladenské Rytíře 4:3. V napínavém duelu došlo k několika obratům, vítěznou branku dal na konci druhé periody Jakub Šarlinger. Už zítra se černožlutí postaví Českým Budějovicím.