Dlouhodobou výkonnost odráží nejlépe extraligové pořadí po 44 kolech a v nich ji bezesporu nejlepší prokazovali třinečtí Oceláři. Po zásluze jim také patří vedení v soutěži.
Ale před reprezentační přestávkou se v nejlepší formě prezentoval právě středeční soupeř Vervy, Mountfield!

Tým z Hradce Králové má kořeny v Českých Budějovicích, kde dříve působil pod hlavičkou Mountfieldu.
Nyní vyhrál šestkrát za sebou. V této sérii nejprve zvítězil těsně v Praze nad Slavií a doma nad Vítkovicemi. Hned na to dobyl Prahu podruhé a tentokrát to opravdu stálo za to: Spartě uštědřil na jejím ledě debakl 5:0!

Poté MHK ve třech zápasech třikrát inkasoval jediný gól a znamenalo to osm bodů z devíti. Porazil doma Liberec 2:1 a Karlovy Vary 3:1. Mezitím ještě přivezl dva body z Pardubic za výhru 2:1 v prodloužení. Tento zápas sledovalo přes deset tisíc diváků. O to větší byla radost hostů.

Ve světle těchto faktů a aktuálního pátého místa Mountfieldu se jeví v ještě lepším světle litvínovsko-hradecká bilance v této sezóně. Je 6:3 na body pro HCVL (výsledky: 2:1 venku, 4:1 doma, 1:2 venku).

Navýší Litvínov ve středu svůj náskok na pátou příčku?
Vyhraje doma posedmé za sebou?

Martin Ručinský se po návratu z reprezentace bez problémů zapojil do tréninků. K dispozici už by měl být trenérům po zranění a dohnání tréninkového manka Kamil Piroš, blížit by se pomalu měl i zápasový start Zbyňka Skleničky. Nemoc se pokoušela o Pavla Francouze, ale úterý u pravděpodobnosti jeho startu přidalo procenta.

Doplněno 11. 2.: Oproti poslednímu zápasu Vervy před přestávkou dochází v její sestavě k jediné změně, ve čtvrtém útoku nastoupí Piroš, spolu se Šrámkem a Jurčíkem. Naposledy hrál 26. prosince, absentoval tedy přesně jednu čtvrtinu (třináct kol).

Zápas je pro Vervu přímým soubojem o náskok na páté místo, které první neznamená ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí na začátku série a také v případném rozhodujícím sedmém utkání.
Momentálně dělí druhý Litvínov a pátý Hradec 11 bodů.
Jaký bude odstup ve středu večer?

Ve slosovatelném zpravodaji BREJK si návštěvníci zápasu přečtou profilový rozhovor s útočníkem Robinem Hanzlem, v neděli pak s obráncem Tomášem Pavelkou.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tipsport extraliga se po pauze rozbíhá v rychlém tempu.
Už v pátek vyjede Verva na vzdálený zlínský led (vzpomínáte na dohry předchozího měření sil obou soupeřů na ZS Luďka Čajky?).

V neděli pak žlutočerní přivítají (pozor, už od 15 hodin) pražskou Slavii.
Hraje se dříve, pro děti je od 14 hodin připraveno představení ve vestibulu vchodů na severu stadiónu, dostanou malý dárek při vstupu a je pro ně připravena soutěž o první přestávce. Další bližší informace k utkání budou ještě zveřejněny později.