Bilanci v první čtvrtině uzavřel černožlutý kádr ve čtvrtek s deseti získanými body a jedinou tříbodovou výhrou. Třikrát zvítězil po nájezdech a jednou v nájezdech prohrál, to v prvním kole právě se svým nejbližším soupeřem.

Ve čtvrtek 12. září zkazil slavnostní vstup do jubilejní 55. sezóny tradičního severočeského klubu v nejvyšší soutěži Leška, který v závěru zápasu vyrovnal stav na 2:2. Honejsek potom sebral Litvínovu i druhý bod, když jako jediný proměnil samostatný nájezd.

Dnes je na tom Zlín v tabulce o devět bodů a pět příček lépe. Bodů získal devatenáct a to stačí na průběžné deváté místo.
Doma nastoupí o víkendu už podruhé, v pátek zdolal Liberec 3:0. Před svými fanoušky vyšel dosud naprázdno jen jednou.
Utkají se dva týmy s nejhorší ofenzívou (22 a 30 vstřelených branek).

Současný celek PSG Zlín reprezentuje klub, který je pro Litvínov historicky (rozuměj - v posledních letech) výsledkově jedním z nejneoblíbenějších. Zejména led ZS Luďka Čajky. Vozil odtud body spíše výjimečně, zejména doma bývala zlínská defenzíva pro Krušnohorce těžko překonatelná.

Litvínovskou útočnou vozbu v pátek posílili Pavel Rosa a Peter Jánský. Dva útočníci, kteří litvínovské prostředí dobře znají, byť každý trochu jinak.

Pavel Rosa v klubu vyrostl, vynikl zejména v juniorech a před svým odchodem do zahraničí, kde se výrazně prosadil, stačil krátce nahlédnout do extraligy. Vrací se po více než osmnácti letech.
Peter Jánský v Litvínově odehrál sedm sezón a postupně se zařadil k nejproduktivnějším hráčům týmu. Řadu spoluhráčů i prostředí dobře zná. Poslední dva roky strávil ve Spartě, v začátku této sezóny nastupoval v Litoměřicích.
Rosovi by zase debut měl usnadnit fakt, že s týmem již od konce srpna trénuje.
(Více o obou hráčích níže na hlavní stránce)

Sedm porážek v řadě bez bodového zisku a poslední příčka v tabulce velí svěřencům koučů Jeřábka a Rosola usilovat o body a vítězství kdekoli, podle hesla: "Ber, kde ber". Času na vylepšení pozice zbývá dost, hrát se bude ještě 39 zápasů.
Jen začít.
Podaří se to už ve Zlíně?