Ve druhé čtvrtině už klub získal 15 bodů a má pět zápasů na to, aby znovu překročil dvacítku.

Na horkém ledě nováčka bude tým odvracet třetí porážku v řadě, což by byla nejhorší série v sezóně. I to vlastně vystavuje pěkné vysvědčení dosavadním výkonům týmu. Jen Pardubicím a v Karlových Varech podlehla Verva dvakrát za sebou.

V Olomouci hrál Litvínov poslední mistrovský duel 16. února 1997 a prohrál 2:3.
Tři roky předtím získala Olomouc první a dosud jediný titul. Stala se tak navždy prvním českým mistrem. V kádru nechyběli nynější jednatel klubu Jiří Dopita a nynější ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček.

V roce 1997 prodal klub extraligovou licenci Karlovým Varům. Mezi nejlepší se vrátil letos na jaře po opětovné účasti v baráži. Spolu s Mladou Boleslaví tentokrát nečekaně vyřadil oba týmy z nejvyšší soutěže, Kladno a Chomutov.

Hanáci si ani mezi elitou nevedou špatně. Naopak, momentálně v tabulce drží – určitě lichotivou – sedmou pozici. Nasbírali už 31 bodů. Zejména doma se silnou podporou fanoušků jsou nebezpeční, poprvé vyšli naprázdno až v pátém zápase. Dosud z dvanácti případů pod svojí střechou nebodovali jen třikrát. A Vítkovicím uštědřili debakl 9:1!
Stejně jako HCVL se mohou v Olomouci chlubit průměrnou návštěvností přes pět tisíc diváků, což je při kapacitě 5500 krásné číslo.

Bodování mužstva vede díky 15 asistencím útočník Roman Rác (4+15). V brance se střídají Tomáš Vošvrda a nejzkušenější extraligový gólman, 40-letý Jiří Trvaj. Nejlepšího střelce týmu Erika Hrňu si před pár dny Třinec stáhl z hostování.
V dresu „Kohoutů“ působí také někdejší litvínovský mládežnický hráč Matai (zatím 1+3). V létě klub ulovil zvučnou posilu, Pavla Pateru (3+4).

První duel sezóny v Litvínově vyhráli 5. října Rulíkovi a Hořavovi svěřenci 3:1. Odpor houževnatého soupeře zlomil po dvou Martynkových brankách definitivně až Pirošův gól při olomoucké power play.
Páteční zápas začíná až v 18:20 a vysílá jej ČT.

Aktualizováno 21. 11.: Litvínov se na „moravský“ víkend připravoval od úterka. Včetně Pavla Francouze, Robina Hanzla a Petra Chaloupky, kteří vynechali minulá utkání. První dva by měli být připraveni i k zápasu. V sedmičce obránců nahradí Jiřího Šlégra Petr Kousalík, kromě Chaloupky chybí i Gula, Sklenička a Lukeš.

V neděli žlutí přivítají doma Vítkovice.

V úterý jede Verva do Liberce. Připomínáme, že fanclub Ropáci on Tour tam vypravuje autobusový zájezd.

Klub je v kontaktu s útočníkem Jakubem Petružálkem, který se vrátil z KHL a rád by působil v české extralize.
"Začali jsme jednat, máme o Jakuba zájem. Smlouva se připravuje, do týdne by to mohlo být hotové," vysvětluje generální manažer klubu ing. Robert Kysela. "Jakub by s námi měl začít trénovat, ale ještě musí nakrátko do Ruska."

29-letý bronzový medailista z MS 2012 Jakub Petružálek (narozen 24. 4. 1985) v Litvínově naposledy působil v sezóně 2005/6. V nejvyšší soutěži odehrál 31 zápasů.
V roce 2013 získal tento litvínovský odchovanec Gagarinův pohár pro vítěze KHL.
V Jekatěrinburgu byl aktuálně nejproduktivnějším hráčem, i když nastoupil jen ve 23 z 29 zápasů. Zaznamenal 16 bodů (4+12).

Rozhodnutím ředitele TELH J. Řezníčka došlo k opravám v určení asistencí u těchto zápasů a vstřelených branek HCVL: 1. gól doma proti Hradci: přidána 2. asistence Martynkovi; 2. gól ve Zlíně: odebrána 2. asistence Kubátovi