Přesto, že v sezóně nespadl níže, než na osmé místo, přikročil Hradec v průběhu podzimu k výměně trenéra. Petera Draisaitla nahradil Vladimír Kýhos a kvalitní kádr pod jeho vedením vylétl až na druhou příčku.

Aktuálně  mu patří čtvrté místo místo, jen o skóre za třetí Plzní. V pátek zdolal Olomouc po nájezdech.
Ambiciózní klub touží po velkém úspěchu, zatím se musel spokojit jen se čtvrtfinále.

V základní části obsadil Hradec dvakrát páté místo, následně pak vypadl se Zlínem, respektive se Spartou.
Proti žlutočerným může v neděli nastoupit i Lukáš Vantuch, který v Litvínově ještě v lednu hostoval.

Odvolaný Draisaitl bez postu extraligového kouče dlouho nezůstal, sáhl po něm hradecký rival z Pardubic.

Litvínov má derby s Chomutovem, Hradec zase s Pardubicemi. Ostře sledovaná, silně navštěvovaná.
Klub s podstatně mladší extraligovou historií vyhrál čtyři za sebou a rok a čtvrt v nich nebyl poražen.

V pořadí třetí derby ve 13. kole vyhráli Hradečtí na podzim v Pardubicích 5:2. Utkání vidělo 10 194 diváků.
V odvetě doma zvítězili 4:1 (6890 diváků – vyprodáno). Až napodruhé Mountfield u svého rivala neuspěl, prohrál venku 2:3 (návštěva znovu 10 194 lidí).

Aktuální forma MHK? Z posledních devíti zápasů doma nebodoval v jediném.
Venku zase v jediném z posledních čtyř.

Litvínov se v pátek přesvědčil o tom, že může hrát vyrovnaně i s tak výbroným týmem, který má v letošní sezóně Liberec. Odměnou mu byla remíza 2:2 po 60 minutách. Nájezdy Vervě podruhé za sebou nevyšly.

Hradec je další výzva. "Měli bychom začít tak, jak jsme s Libercem končili," řekl po zápase Robin Hanzl, který brankou při power play zajistil bodový zisk.

"Jak nám pomohly návraty do sestavy? Nastoupil Viktor Hübl, určitě to bylo oživení, první řada měla řadu šancí. Mělo by nám to pomoci. Také Michael Petrásek nás podržel."

Zaznamená HCVL v neděli svou první výhru ve čtvrté čtvrtině?