A-tým 15.09.2017
Autor: Redakce, aktualizováno 16.9. 8:20

V neděli s Hanáky (17:20)! Pak třikrát ven

Potřetí za sebou doma v osmi dnech se v neděli představí HC VERVA. Od 17:20 hodin přivítá Olomouc.
This text will be replaced


Pro zápas samotný bude určitě dobré, když si hráči i fanoušci černožlutých řeknou – Hanáci, to byla v poslední letech většinou tato fakta: Venera – defenzíva – houževnatost, než aspekty, které Olomouckým po třech zápasech přinesla tato sezóna: poslední místo, nula bodů a nejvíc (18) inkasovaných gólů.

Za tu číslovku obdržených branek může hlavně úterní duel v Plzni, ve kterém brankář Konrád inkasoval desetkrát. Páteční zápas s Libercem měl Olomouci přinést - minimálně herní a nejlépe i bodový - reparát.

Obojí se zdařilo, Liberec dopadl jako v Litvínově - bez bodu i vstřeleného gólu (0:3). Vervě přineslo páteční kolo pokles o jediné místo, ze šestého na sedmé.

Olomouc se mezi elitu vrátila v roce 2014. V ročníku následujícím se zachránila až v baráži. V další sezóně pod trenérem Venerou všechny překvapila pátým místem po základní části. Ve čtvrtfinále podlehla Plzni 1:4 na zápasy.

Minulý rok skončili Hanáci v play out. Verva "Moru" porazila v sezóně jen dvakrát a získala proti ní pět bodů z dvanácti. Prohrála poslední dvě utkání s celkovým skóre 1:10 (1:7, 0:3).

Letos Litvínov za prvních 120 minut na Hlinkově stadiónu ani jednou neinkasoval. Matematika je v takovém případě jasná, i v nejhorší variantě pak musíte v zápase získat minimálně dva body. HCVL jich v neděli a v úterý ukořistil všech šest po výsledcích 3:0 s Libercem a 2:0 s Hradcem.
Jak to dopadne v neděli?

Páteční zápas Vervy na Spartě byl kvůli obsazenosti haly přeložen na 10. října.
Do litvínovské sestavy už by se v 5. kole mohl po nemoci vrátit Karel Pilař, naopak otazník je nad v utkání s Hradcem zraněným Jiřím Doležalem.

Na hokej se v televizi v neděli dostane až po Davis Cupu a cyklistice, cca od 17:45.
I proto – přijďte do hlediště Hlinkova stadiónu!

Zápas 17. září pod Krušnými horami bude pro Rulíkovy svěřence zářijovou domácí derniérou, další je v plánu až za čtrnáct dní 1. října.
Mezitím se Litvínov vydá k utkáním do Zlína (22. 9.), Třince (23. 9.) a Mladé Boleslavi (29. 9.).
Žáci včera

SOURHN: Devítka svou skupinu převálcovala, za sezonu prohrála jen jednou

Loni na Mládežnickém mistrovství České republiky získali zlaté medaile a v tomto ročníku cílili na obhajobu. Litvínovští deváťáci kvůli pandemii koronaviru šanci znovu uspět nedostanou, i tak ale za sebou mají další velmi vydařenou sezonu.
Více >
Žáci před 3 dny

SOUHRN: Sedmičce patří předposlední místo v tabulce, nejvíce bodů nasbíral Koky

Pět utkání chybělo k úplnosti sezony sedmáků. Ti v minulém ročníku obsadili sedmou příčku, když získali patnáct bodů. Z celkových třiadvaceti utkání dokázali vyhrát pouze v sedmi případech. Individuální statistiky ovládl Jindřich Koky, který má na svém kontě 41 zářezů během čtrnácti střetnutí.
Více >
Mládež před 3 dny

ALTISPORT CHALLENGE: Koho vyzval dorostenec Daniel Dej v tréninkové výzvě?

Ani během karantény hráči litvínovského klubu nezahálí a připravují s v domácích podmínkách. Připravili jsme tak ve spolupráci s naším partnerem sociálních sítí společností Altisport výzvu pro všechny členy našeho klubu.
Více >