V Praze další šance

V úterý vyrazí Litvínov k odloženému zápasu 4. kola do Prahy (původně se mělo hrát 15. září).

Doma Verva nad Pražany vyhrála sedmkrát za sebou! Venku je to pochopitelně slabší, ale šance přerušit sérii sedmi porážek tu je.

Sparta Praha před týdnem doma zakopla s tehdy posledními Pardubicemi (1:3). Pak zamířila na podobný trip jako nedávno Litvínov: v pátek nastoupila v Třinci a v neděli ve Zlíně.
Výsledek byl podobný jako u HCVL: dvě porážky, celkem tedy tři v řadě, při skóre 4:11.

V úterý zahajuje tým z hlavního města naopak domácí týden. V sérii tří utkání v Praze přivítá ještě v pátek Mladou Boleslav a v neděli Chomutov.

Poslední vzájemné zápasy Vervy a Sparty? V minulém ročníku podlehli žlutočerní v Praze 0:3 a 1:3. Doma se radovali po skóre 5:1 a 3:2.

Spartě nyní patří v tabulce až deváté místo se 14 body, při skóre 29:33. Má odehráno jedenáct zápasů, o jeden víc než Litvínov.

Nový finský gólman Aitokallio je jedničkou týmu trenérů Kalouse a J. Nedvěda, nastoupil dosud v devíti utkáních. Střelcem mužstva je zatím útočník Černoch se čtyřmi góly.

V kádru Sparty je pět cizinců, kromě brankáře ještě dva Slováci, Nor Reichenberg a Američan Saponari.

Verva v neděli vypálila na pardubickou klec 45 ran za 65 minut. Přesto gól nedala. Zpočátku se mužstvo trápilo, pak lepšilo a nebylo daleko od vítězství:
Pozitiva? Kromě získaného (alespoň) bodu i ubráněné dvojnásobné oslabení v délce dvou minut.

Brankář Michael Petrásek nastoupil v sezóně posedmé a potřetí vychytal čisté konto. V pořadí podle úspěšnosti zásahů mu patří druhé místo v soutěži za Patrikem Rybárem z Hradce Králové.
Přesto z toho byl v neděli do tabulky jen jediný bod...

„Ta nula mně netěší vůbec, nevyhráli jsme. Padla na nás deka. Máme střelecký průměr horší, než některé fotbalové týmy… A soupeři nám utíkají. Nezbývá nám, než to hodit za sebe, začít dávat góly a pokusit se bodovat v úterý v Praze,“ velí gólman.

„Získat střelce? Zlepšit se dá všechno, i střelba a produktivita, ale teď samozřejmě nemůžu vyloučit, že ke změnám v kádru dojde,“ připustil trenér Radim Rulík. Tým má nyní průměr 1,2 gólu na zápas.
Zlepší ho v Praze?