Rozhovory 16.01.2022
Autor: Kamila Stříteská

Utkání bylo vyrovnanější než skóre, říká autor hattricku Petr Straka

Petr Straka zaznamenal po roce a týdnu svůj druhý hattrick, kterým zajistil Litvínovu tříbodové vítězství na půdě Vítkovic.

Petře, v utkání s Vítkovicemi se vám podařilo vstřelit hattrick. Vloni v lednu jste jej vstřelil také. Je to pouze náhoda, že se vám po novém roce takto daří?

Myslím si, že to je náhoda (smích). Je pravda, že dlouho mi góly nepadaly. Snažil jsem se z toho nehroutit a nyní se zase nepřeceňuji. Vím, že to bylo i dílem náhody. Jsem moc rád, že se to povedlo.

Očekával jste něco podobného před zápasem, ve kterém hrajete v improvizované sestavě?

Málokdo chodí do zápasu s tím, že dá hattrick. Sestava byla taková, jaké byly naše možnosti. Byli jsme rádi, že nám povedlo dát dohromady tolik hráčů, abychom utkání odehráli. Nemusíme před sebou nyní tlačit zápasy, které by se musely dohrávat. Zejména jsem rád za vítězství, protože body potřebujeme. Hodně jsme jich ztratili naprosto zbytečně, kdy jsme měli podobně rozehraná utkání, jako bylo toto s Vítkovicemi. Vedli jsme po první, někdy i po druhé třetině, ale v závěru přišel zvrat. Takto jsme ztratili spoustu bodů, proto jsem rád, že se nám dnes podařilo vítězství udržet a dotáhnout do vítězného konce.

V čem podle vás tkví váš úspěch?

Myslím, že rozdílová byla efektivita. Utkání bylo daleko vyrovnanější než výsledek. V první třetině nám dělal problém soupeřův pohyb. Pohybovali se velice dobře, bylo vidět, že jsou na nějaké vlně. Hodně nás podržel gólman, několikrát při nás stálo štěstí. Zápas byl tedy mnohem vyrovnanější, než říká skóre.

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >