Včera jste představenstvu nabídl svoji rezignaci, to jí však nepřijalo. Jak jednání probíhalo?

Měli jsme připravené kandidáty, kteří by trénovali místo mě. Poté, co jsem nabídl svoji funkci se rozpoutala hluboká debata o tom, jak hrajeme. Jestli je situace taková, abych od týmu odešel. Panoval většinový názor, že hra není taková, abychom hledali někoho, kdo se to pokusí nějak dramaticky napravovat. Zápasy prohráváme o jeden gól, soupeře tlačíme, ale neskórujeme. Musíme něco změnit. Jsou utkání, kdy nedáváme góly do prázdné branky. Pro diváky, a pochopitelně i pro nás, je to hrozně frustrující. Hrajeme pro fanoušky, a když se nevyhrává, tak všichni samozřejmě začnou být nervózní. Musíme zůstat u toho, co děláme na trénincích, a ještě více se tlačit do brány. Když budeme hladoví, tak se všechno v dobré obrátí. Představenstvo většinově rozhodlo, že bych měl pokračovat i nadále a že se tím budeme zabývat zase někdy jindy.

Překvapilo vás to?

Rozhodně jsem s touto variantou nepočítal. Bral jsem to jako hotovu věc, šel jsem tam víceméně s tím, že přednesu adepty, kteří by přicházeli v úvahu místo mojí osoby. Přišel tenhle návrh a jedeme dál, budeme bojovat. Jak by řekl pan Hlinka: „nesmíme se z toho podělat“. Pořád si myslím, že tým má kvalitu. Jen potřebujeme dostat do hlavy vítězného ducha.

Jak to přijalo mužstvo?

Něco jsme si k tomu řekli, dnes byl trénink spíše motivační. Rozdělili jsme to na obránce a útočníky, abychom zapracovali na různých individuálních činnostech. Kluci jsou toho plní, určitě jim není jedno, kde v tabulce jsme. V pár zápasech nám stačilo dát o gól víc a byli bychom úplně jinde, než kde jsme teď. Musíme se připravit na další utkání, abychom zvítězili.

V dalších kolech tým čeká velmi těžký los. Je ve hře ještě nějaká krizová varianta?

Představenstvo se usneslo, že nic takového nyní nebude řešit. Půjdeme zabojovat, abychom urvali co nejvíc bodů a co se stane, se stane. Jakékoliv jiné téma není na pořadu dne.

Jaké změny se nyní dají očekávat?

Je potřeba změnit určité věci. V posledním zápase proti Olomouci měli hosté střelu až při přesilovce, což naznačuje, že věci děláme lépe než předtím, ale pořád nám něco chybí. Určitě musíme zpřísnit a přitvrdit, ať už v tréninku nebo zápase. Musíme se soustředit na soupeře a je jedno, jestli je silný nebo slabší. Dnes potřebujeme každý bod a takhle k tomu musíme přistupovat. Co se týče Karla Kubáta, ten od začátku sezony ty výkony prostě nepodává. To, co jsme očekávali, nepřišlo. Je na tom suverénně nejhůř ve statistice plus minus a ani výkon na ledě není adekvátní. Vyřadili jsme ho ze sestavy a dostal dva dny na rozmyšlenou, jak moc chce zabojovat o litvínovský dres. Dáme mu alespoň měsíc, aby se fyzicky připravil, protože o to v jeho případě jde nejvíc. Pokud hráč není fyzicky připraven, tak nemůže podávat výkony, které všichni očekáváme. To byl první krok. Přivedli jsme náhradu v podobě Tomáše Pavelky. Litvínovský fanoušek si ho určitě pamatuje především z mistrovské sezony. Je to kluk, který velmi dobře zná zdejší prostředí, velmi dobře bruslí a má tah na branku, umí vystřelit. Myslím, že nám může hodně pomoct. Zase nemůžeme úplně bláznit. Půjdeme takhle do pátečního zápasu a uvidíme, co se stane dál. Určitě nic nevylučujeme.

Spekulovalo se o konci Juraje Mikúše, jak to vypadá s ním?

Před třemi zápasy jsme Juru oficiálně nabídli po celé extralize. Je pravda, že v posledních třech utkáních zabral, hrál velice slušně a bodoval. Teď se bohužel zranil. Uvidíme, v jaké kondici se vrátí a jak s ním budeme pokračovat.

Přes léto jste obranu výrazně posílili, přesto nefungují například přesilové hry. Co za tím vidíte?

Na přesilových hrách musíme zapracovat úplně nejvíc. Trénujeme je každý den a víme, že to je alfa a omega dnešního hokeje a že vyhrávají zápasy. Budeme na tom pracovat dál, dokonce zvažuju oslovit Martina Ručinského nebo Roberta Reichela, zda by nám nepřišli pomoct a říct nějaký názor zvenku. My jsme tu dennodenně a nemusíme všechno vidět jako člověk zvenku. Uvidíme, jestli nám budou schopni pomoct.

Kapitánské céčko dostal místo Michala Trávníčka Lukáš Kašpar. Proč?

Tráva se zranil a v zápasech, ve kterých nehrál, jsme bodovali. Chtěli jsme u mužstva udržet impuls, protože stejně do budoucna plánujeme generační obměnu a chtěli bychom to postavit okolo Kašpiho. Myslím si, že bývalému reprezentantovi s obrovskými zkušenostmi céčko patří. Někdo může mít názor, že nepodává dobré výkony, ale to nepodává nikdo. Musíme se semknout a neřešit, kdo je kapitán. Jsme jeden tým a musíme táhnout za jeden provaz. Pro mě jsou oba kluci důležitým faktorem pro mužstvo.

Jak se vám zatím daří skloubit funkce generálního ředitele a hlavního trenéra?

Na pár trénincích jsem nebyl, protože jsem začal studovat trenérskou „A“ licenci, takže jsem byl ve škole. Jinak si myslím, že jsem tady téměř vždy byl. Budu tady i nadále a udělám vše pro to, abychom se zvedli a mužstvo šlo nahoru. Chci, abychom fanouškům dělali radost a oni nemuseli odcházet naštvaní. Já se jim nedivím, mají na to právo. Je to na nás, abychom s tím něco udělali.