Spolu s novými tvářemi v kádru byli sedmé velmoci k dispozici člen představenstva a generální manažer klubu Ing. Petr Hojer CSc., výkonný ředitel klubu Ing. Robert Kysela a trenér Vladimír Jeřábek. Dále hráči Pavel Francouz, Marek Posmyk, Jiří Zeman a Vladislav Baláž.

Ing. Petr Hojer na úvod podrobně seznámil přítomné s ekonomickou situací klubu, jeho hospodařením a nutností úspor.
Dále přiblížil problematiku připravované rekonstrukce Zimního stadiónu Ivana Hlinky.

První etapa, počítající se vznikem 2.200 míst k sezení, by měla být zahájena už po skončení této sezóny. Druhá dokončena do sezóny 2016/2017.
"Ta bude nákladnější a podstatně složitější, protože předpokládá nutnost posunu západní stěny stadiónu a také úpravu nosnosti střechy, která je v současné době nedostatečná. pak budeme moci upravit kapacitu míst na požadovaný počet. To že bylo vydáno stavební povolení a v tomto ohledu zdárně provedeny všechny přípravné záležitosti ve spolupráci s vlastníkem ZS, městem Litvínov, považujeme za velký úspěch.

Na čem konkrétně šetříme? Musíme hledat úspory ve všem, v platech hráčů, které jsou samozřejmě významnou položkou rozpočtu, ve výstroji a výzbroji, v celkové režii klubu. Tento trend již nějakou dobu trvá a v současných ekonomických podmínkách jspou úspory nutností.

Jak vypadá situace ohledně Martina Ručinského? Právě dnes jsme podepsali smlouvu. Vážíme si toho, když takový hráč řekne, že bude-li hrát, bude to jedině za Litvínov. A že jsme se znovu dohodli."

Ing. Robert Kysela
se věnoval sportovní problematice a na úvod také představil nové hráče.

"Trenér Jeřábek se v minulé sezóně podílel na záchraně a i proto dostal důvěru pro další sezónu i možnost vybrat si spolupracovníka. Zvolil Petra Rosola, který je dnes na trenérském semináři v Břeclavi.

Kádr jsme chtěli doplnit a zesílit, přivedli jsme proto čtyři nové hráče.
Jirka Zeman odehrál několik extraligových sezón na Kladně, pak působil v Ústí. Je zástupce střední generace obránců, která nám v mužstvu chyběla.
Pavel Francouz je perspektivní gólman. V minulém ročníku měl náš tým na tomto postu trochu potíže, ať už výkonostního nebo zdravotního charakteru, a tak jsme se gólmany rozhodli posílit. Věřím, že se Pavel s Petrem Fraňkem popere o post stálého brankáře. Záměrně neříkám jedničky, protože většina klubů při náročnosti dnešního hokeje staví na dvou brankářích, střídání začíná být nutností.
Od Marka Posmyka čekáme přitvrzení naší hry, náhrada za Romana Vopata týmu loni chyběla. Zároveň jsme sháněli klasického střelce od modré na přesilovky a jsme rádi, že jsme se s jeho klubem dohodli na příchodu. Posmyk i Zeman by si měli vybojovat základní sestavu a přidat jí zkušenosti, máme v ní teď pět hráčů pod 23 let.
Na Vlada Baláže jsme měli dobré reference z více stran. Patřil ve Zvolenu k nejproduktivnějším hráčům a zároveň je to hráč, který se nebojí, jde do mlýnice před brankou, je odolný v osobních soubojích a má výborné fyzické parametry. Takže věříme, že pro nás bude velkým přínosem.
Ohledně Pšurného a Martynka je situace nedořešena. Podle dohody se šéfem představenstva Českých Budějovic měli být hráči u nás, ale jejich představenstvo následně naši dohodu neschválilo, takže uvidíme. V současné době u nás ti hráči nejsou, ale faktem je, že mateřský klub o ně zájem nemá. Pokud by to nevyšlo, nebudeme za každou cenu shánět náhradu, máme tu dost talentovaných hokejistů i juniorů a ti dostanou příležitost. O Martynka a Pšurného jsme začali usilovat v době, kdy ještě nebylo jasné, jak to bude s Martinem Ručinským. Jsem rád, že bude pokračovat. Pro další mladé hledáme místo v první lize. Dohodli jsme se na spolupráci s Mostem, která se jeví přínosně."

Naše ambice? Nechci mluvit o play off a vyhnutí se baráži. Chci mluvit o cíli hrát pěkný hokej pro lidi a vyhrávat. Play off je samozřejmě minimální meta. Ale soutěž je extrémně vyrovnaná, jak dokazuje v posledních letech třeba příklad Sparty, takže tipovat lze těžko.

Vladimír Jeřábek shrnul dosavadní přípravu: "Na led jsme šli v závěru července. Po třech seznamovacích dnech na zvykání si na výstroj jsme přešli do plné zátěže, do které navíc hrajeme zápasy. Proto výsledky příliš nehodnotíme. Chválit zatím nic nebudeme," narazil kouč na poslední dva vyhrané zápasy, "všechno ukáže až liga.

Za základ považujeme disciplínu a klukům se to snažíme vštěpovat. Já za důležité považuju, že se nám povedlo doplnit kádr a zvýšit v něm konkurenci. Má velký vliv, když se hráči musí prát o své místo a nemají nic jistého, v tom vidím plus.
Jsem rád, že Matin Ručinský bude pokračovat. Do hry má chuť a je zdravý, to je důležité. Bavíme se ještě o jeho roli v týmu.
Osobně je mým cílem postoupit do play off, ať už z předkola nebo přímo."