Preview A-tým 01.09.2021
Autor: Kamila Stříteská

Schyluje se ke konci přípravy, k odvetě dojde s Energií

Chemici odehrají poslední přípravný duel na domácí půdě a čeká je odveta s karlovarskou Energií. Za začátku přípravy se týmy utkaly v Karlových Varech a ze zápasu vzešli vítězně domácí. V dresu Litvínova tehdy nenastoupili nové tváře, ani největší opory týmu. Podaří se chemikům v odvetě uspět?

Litvínovští mají za sebou klání s Českými Budějovicemi, za které nastoupily také nováčci. Na úvodní branku zápasu se čekalo téměř do konce prvního dějství, kdy odskočil Motor na rozdíl dvou gólů.

Ve druhé části se domácím podařilo náskok zvýšit o další branku. V poslední dvacetiminutovce se dokázala prosadil také Verva zásluhou Andreje Kudrny, ale České Budějovice rychle odpověděly.

Závěrem ještě upravili skóre na konečný 4:3 Viktor Hübl a Giorgio Estephan.

Energetiky čeká poslední pověrka před začátkem sezony. V úterý do Karlových Varů přijel rival Ice Tigers Nürnberg, který hraje nejvyšší německou ligu. Pro divácké oko nebylo utkání od začátku příliš líbivé, navíc energetici inkasovali těsně před sirénou první gól.

Za to druhá třetina už patřila karlovarským hokejistům, soupeři nastříleli rovnou tři branky a vytvořili si dostatečný náskok. Ve třetí periodě se o čtvrtou branku energetiků postaral Jiří Kulich. Němci ještě zdramatizovali zápas dvěma góly, ale domácí si jednogólový náskok už pohlídali až do konce zápasu.

S Karlovými Vary se Verva utkala již na začátku přípravných duelů, kdy se po výsledku 5:3 radovala Energie. Ovšem tehdy přijel Litvínov v omlazené sestavě a do zápasu se nezapojili nováčci týmu a největší opory.

Podaři se Litvínovu v odvetě uspět nebo vzejde z obou zápasu vítězně Energie?

Zápasy - Junioři včera

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >
Mládež včera

Chceme naší prací ukázat, že hokej v Litvínově je sportem číslo jedna, říká Kamil Havelka

Vedení sportovního spolku před sezónou angažovalo novou posilu do svého týmu. Mikael Pančák byl trefou do černého. Do práce s těmi nejmenšími vnesl nový vítr a pomáhá tak nastartovat změnu. Kamil Havelka, který je předsedou spolku HC Litvínov v obsáhlém rozhovoru zhodnotil jeho dosavadní práci a rozhodnutí, proč k této změně s vedením došli....
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Úspěšný vstup do dorostenecké nadstavby! Litvínov porazil Chomutov 5:4

Zatímco extraligová sezona je v plném proudu, její dorostenecká sestřička pomalu přechází ve vyřazovací část. Do nadstavby zasáhl i Litvínov, mladí chemici v úvodním duelu porazili nedaleký Chomutov. Přestože vedli už o tři branky, nakonec se o výhru strachovali.
Více >
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK