"Trénoval jsem s juniorkou na Spartě a čekal jsem, co se naskytne. Měl jsem rozjednaných víc týmů, ale vždycky to na něčem selhalo, Sparta si diktovala podmínky. Jsem rád, že jdu do Litvínova a mám konečně kde hrát," vysvětluje Jarůšek

Jak jste se připravoval na sezonu?

S juniory jsme měli i třífázové tréninky, takže nějak připravený jsem. Zápasy ale dají hráči víc, bohužel jsem žádný nehrál. Teď se do toho musím dostat, abych byl v co nejlepší formě na ligu.

Nepřemlouvali vás v juniorce, abyste si zahrál s nimi?

Dělali si legraci, že bych za ně mohl vyjet, že by si toho nikdo nevšiml. Byl bych za to rád, ale nedopadlo to, takže jsem jenom trénoval.

Co čekáte od působení v Litvínově?

S trenéry už jsem mluvil. Vím, co po mě chtějí, pro Litvínov chci být co nejvíce platný. Budu se to snažit plnit a hrát svoji hru. Za ten měsíc se budu chtít ukázat a uvidíme co dál.

Jaká by tedy měla být vaše role v týmu?

Měl bych napadat a tlačit se do brány.

Je ve hře i vaše setrvání po zkoušce?

Určitě bych byl rád, kdybych tady prodloužil smlouvu. Dohodlo se to takhle na měsíc a je jen na mně, abych podal co nejlepší výkony a makal. Ve Spartě už jsem moc nehrál a nedostával takový čas na ledě, ale nechci se na to vymlouvat. Musím si sám říct o delší angažmá.

Ještě před třemi lety jste hrál na mistrovství světa.

Rok po mistrovství jsem byl v Hradci a měl jsem tam nejvíc bodů, co jsem kdy v extralize měl. Pak jsem se posunul do Sparty. Tam byl trenér Výborný, na konci sezony jsem hrál ještě v dobré formě. Pak přišel nový trenér. Když si nesednete se šéfem, tak to není dobré. Mě to potkalo na Spartě. Teď je na mně to restartovat.

I přes malé vytížení jste ale na Spartě dával góly.

Už odmala jsem byl gólový hráč. Doufám, že jsem to nezapomněl a bude se mi dařit i tady v Litvínově. Musím se do toho dostat, ještě jsem nehrál žádný zápas.

Myslíte ještě na návrat do národního týmu?

Pro každého hráče je reprezentace sen, mně se zaplaťpánbůh povedlo tam dostat. Tehdy všechno zapadlo správně, k člověku se musí přiklonit štěstí. Je to samozřejmě i o mně, musím makat naplno a podávat dobré výkony. Ale to štěstí je hodně potřeba.

Litvínov vyznává spíše ofenzivní filozofii. Vyhovuje vám to?

Je to jeden z důvodu, proč jsem sem šel. Jak se říká: nejlépe se brání, když napadáte. Očekávám, že pro mužstvo budu platný.

S kým byste si tady chtěl zahrát?

Včera jsem byl poprvé na tréninku. Musím říct, že asi se všemi.