Od středy se připravujete na čtvrtfinálovou sérii. Jak to jde?
„Dobře!“

Co zdravotní potíže hráčů? Konec základní části, resp. poslední utkání v Pardubicích, neodehráli Chaloupka, Frolo, Gerhát, Martynek…
„Petr Chaloupka nehrál proto, že jsme potřebovali obehrát další hráče. Dali jsme šanci Martinu Kokešovi. Během sezóny se zlepšil, ale musí na sobě dál pracovat jako všichni ostatní. Rosťa Martynek po zranění teď trénuje s druhou skupinou a od pondělí by se měl připojit k té první. Tomáš Frolo snad také, bude záležet, jak se bude cítit. Zkouší to a uvidíme, jak se bude jeho zranění lepšit. Franta Gerhát byl nemocný, to už je v pohodě. Nemoc - teplota nebo snad viróza - teď trápí Ondru Jurčíka. Když to dobře půjde, mohli bychom být od pondělí kompletní.“

Jak to vypadá s případným nasazením do hry Jiřího Šlégra?
„Jirka trénuje s druhou skupinou a pomáhá nám s trénováním v té první.“

Připravujete se od středy do soboty a po nedělním volnu budete na ledě znovu od pondělí. Jak se tréninky příští týden budou lišit od těch v tomto týdnu?
„To je těžké specifikovat, přece jenom to čtou i ostatní. Takže nebudu moc konkrétní. Máme dva mikrocykly, první je teď čtyřdenní, druhý příští týden bude trvat také čtyři dny. Zaměřujeme se na nácvik herních cvičení, v tempu, abychom z něj tolik nevypadli, když teď nehrajeme zápasy.“

Volní jsou nyní hráči, které má Litvínov napsaný na střídavý start z Kladna. Počítáte s někým?

„To je citlivá otázka. Rozhodneme se po víkendu, záležet bude i na dalších okolnostech, zda vůbec někoho oslovíme, nebo ne. Počítáme s tím, že play off budou hrát hlavně hráči našeho základního kádru.“

Plánujete odehrát tréninkový zápas?
„Ano, dnes.“

Žlutí proti černým?
„Tak nějak. Vyjde to zhruba tři pětky proti čtyřem pětkám, teď to budeme sestavovat. Znovu si zahrajeme v úterý.“

Co říkáte vývoji obou sérií v předkole play off, Plzeň – Boleslav a Vítkovice – Pardubice, překvapilo vás něco?

„Ani ne.“

Myslíte si, že se nějaká série bude hrát na pět utkání?

„Kéž by…“

Cítíte už tu správnou atmosféru, napětí či nervozitu před play off? Nebo se teprve dostaví?
„Měli jsme zatím jen dva tréninky a ty měly dobrou úroveň. Z toho, co jsme dosud absolvovali, opravdu cítím, že se mužstvo chystá na play off.“

A co vy, budete před prvním zápasem nervózní?
„Doufám, že ne.“