Nakonec neúspěšný byl loni tým otce a syna Výborných, trenéra Františka a kapitána Davida, ve svém úsilí o návrat mezi českou hokejovou elitu. V baráži o extraligu skončila Mladá Boleslav při finálním účtování jen tři body za Chomutovem, který udržel extraligovou příslušnost.

Středočeský klub dříve vedl v extralize i současný kouč černožlutých Vladimír Jeřábek. V závěru ročníku 2010/2011 jej úspěšně pomáhal zachránit ve skupině play out. V další sezóně vedl tým z města automobilů do 12. kola.

V přípravě letos Boleslavští dvakrát porazili extraligové Kladno (5:2 a 3:2) a jednou i Liberec, když gólman Valent udržel proti Tygrům čisté konto (1:0). Nejvyšší výhry zaznamenal Bruslařský klub s Berounem (7:0 a 8:0). Generálkou na mistrovskou soutěž pro ně bude zítra duel s německým Lausitzer Füchse.
Mužstvo spolu s s Františkem Výborným vede bývalý kouč Plzně Marián Jelínek.

Z kádru BKMLBOL působil dříve v Litvínově obránce David Pojkar. Trenér Výborný vedl Litvínov v letech 2002 až 2004, spolu s Jaroslavem Hüblem a druhý rok také s Pavlem Hynkem. Obsadil 11. a 10. místo.
Právě z Boleslavi zamířil v létě do kádru Vervy obránce Petr Chaloupka.

V posledním zápase s Berounem ve čtvrtek 29. srpna nastoupili Výborného svěřenci v sestavě: Will (Valent) – Němeček, Toman, Bohunický, Pojkar, Protivný, van de Velden, Žabka, Adamík – Nouza, Výborný, Pabiška – Rys, Loskot, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Jiránek – Lenc, Frolík

Verva z dosavadního tuctu přípravných zápasů šest vyhrála, z toho poslední tři v řadě.
V bodování se nejvíce prosadil Rostislav Martynek (3+4), nejvíce branek zaznamenal Viktor Hübl (5).
V brance by měl být ve čtvrtek Pavel Francouz. Zranění v posledních dnech trápila Richarda Rapáče, Františka Lukeše a Robina Hanzla, posledně jmenovaný už nastoupí.
Sestava: Francouz - Pavlík, Kousalík - Stříteský, Zeman - Pavelka, Šlégr - Gula, Chaloupka - Majdan, Hübl, Martynek, Hanzl, Trávníček, Gerhát, Piroš, Ručinský, Jurčík, Černý, Pšurný.