Dvě třetiny identický průběh pátečního zápasu jako nedělního duelu s Třincem neměl ke škodě domácích v závěrečném dějství stejné pokračování. Tehdy se Litvínovu podařilo výsledek srovnat a na nájezdy vyhrát, nyní disciplinovanější hosté zvýraznili vedení a vyhráli 6:2.

Litvínov nastoupil bez zraněného útočníka Viktora Hübla, kterého ve druhém útoku nahradil Martin Heinisch. Už s obráncem Karlem Pilařem. K dispozici pro zápasy stále nebyl zraněný Petr Franěk, do hry nezasáhl obránce Punčochář. Hosté se část první třetiny museli obejít bez zraněného Martina Straky, nedohrál produktivní zámořský útočník Mark Bomersback.

Zápas sledovalo 5 085 diváků.

První třetina gól nepřinesla. Blízko k němu měl v úvodu zápasu Bomersback, kterého v nájezdu vychytal Hübl. Litvínov měl šance spíše v přesilovkách. Sám přišel na 12 minut o vyloučeného Trávníčka (2+10 minut).

Po změně stran hosté, na nichž nebyl viditelný úterní zápas navíc, udeřili Adamským, který vyjel před branku a prostřelil Hübla. Už za necelou minutu srovnal skóre Jakub Černý a oživil bodové naděje svého celku. Další asistenci na tento gól spolu s Vopatem zapsal nejproduktivnější domácí obránce Pilař.

Při hře čtyři na čtyři však udeřili Indiáni znovu, bek Modrý měl ve 35. minutě dostatek času popojet od modré čáry a zamířit pod horní tyčku - 1:2.

Ve 39. minutě se domácím naskytla dlouhá výhoda hry pět na tři, ale naložili s ní špatně a soupeř se bez větších potíží ubránil.

Snahu Benziny po zvratu nepřetavila v gól rána Lukeše v dobíhající přesilovce a utnul ji Martin Straka po 102 vteřinách hry druhé třetiny. Plzeňský lídr upravil na 1:3. Na domácí hole se čím dál častěji vkrádala křeč a do chování hráčů podrážděnost. Ne všechny verdikty byly přesné, vyloučení přibývala, kombinace bílých vázly.

Západočeši tak měli dostatek prostoru k nebezpečným výpadům. Vlasák z přesilovky pět na tři, Hvila a po nich Dvořák rozhodli o výsledku. Litvínovskou korekci stavu obstaral Vojtěch Kubinčák.

Nejlepší hráči: Jakub Černý - Jan Benda (asistoval u prvních tří gólů Plzně)

Jiří Šlégr: "V dnešní době rozhodují zápasy přesilovky a oslabení. Dostali jsme šanci hrát přesilovku pět na tři minutu a půl, kterou jsme nevyužili. Plzeň přesilovky využila a to rozhodlo, stejně jako naše velká nedisciplinovanost. S hráči jsme si to hned po zápase vyříkali, takže doufáme, že se to příště nebude opakovat."

Marian Jelínek: "Jeli jsme sem pod dojmem utkání doma, které jsme s Litvínovem prohráli. Chtěli jsme si body vzít zpátky a jsem rád, že se nám to povedlo. Rozhodla disciplína. Občas to jiskřilo, vypadalo chvíli to i na šarvátku, ale zvládli jsme to. Rozhodl disciplinovaný a hlavně týmový výkon, za který chci týmu poděkovat."