Dnešní soupeř Chemopetrolu z města pod Ještědem zahájil přípravu na ledě na novou sezónu impozantně - čtyřmi výhrami.
Porazil České Budějovice 5:1, zvítězil v Litvínově 4:3, vyhrál nad Plzní 4:1 a hořkost porážky nepoznal ani na Spartě, kde vyhrál 4:3.
Pak Bílí Tygři odjeli do Švýcarska, kde remizovali s Davosem 6:6, Luganem 2:2 a první porážku v přípravě utrpěli až v sedmém zápase, s týmem Rapperswil-Jona 3:6. Turné po zemi helvetského kříže zakončili neúspěchem v duelu s Ambri-Piotta 0:4 a mají tak nyní zápasovou bilanci 4 - 2 - 2. Poslední posilou je na začátku týdne angažovaný obránce  Jakub Čutta, klubový odchovanec vracející se ze zámoří.
Litvínov bude tedy pro Liberec prvním soupeřem po návratu ze zahraničí. Bilance Chemopetrolu je zatím 3 - 0 - 4. Nejproduktivnějším hráčem bílo-žluto-černých je Robert Reichel, který v pěti utkáních nasbíral 8 bodů (3+5).
Zápas se hraje v liberecké Tipsport aréně od 17 hodin a aktuální informace přineseme už v jeho průběhu.

Mimo hru jsou ještě Bombic a Jenáček, pro nemoc Sklenička. Artroskopický zákrok v koleni čeká brankáře Radka Fialu, zraněného v utkání se Slavií. Odhadovaná absence je 3-4 týdny.