Predikce, odhady, dokonce i sázky. Sezóna NHL je u konce, začíná tak tradiční mezisezónní období. V něm se samozřejmě bude konat i draft, který byl, jako celý program NHL, posunut o několik měsíců. Proběhne tak v noci z úterý na středu.

Co se týče prvních příček, tam se všichni tipéři a experti shodli. Jedničkou by měl být Kanaďan Alexis Lafrenière, za ním pak budou následovat jména jako Quinton Byfield, Lucas Raymond, Marco Rossi, Cole Perfetti či německý útočník Tim Stützle. Co se týče českých nadějí, nejlépe by měl být umístěný litvínovský odchovanec Jan Myšák.

Zatímco v roce 2019 nebyl žádný český hráč draftovaný mezi nejlepšími 31 hráči, letos by tomu mělo být jinak. Na odkaz Filipa Zadiny, Martina Nečase či Davida Pastrňáka by měl navázat právě Myšák, který si ve většině predikcí obhájil místo právě v prvním kole. Sám litvínovský útočník však tvrdí, že spekulace jsou jen spekulace a realita se může lišit (rozhovor s Janem Myšákem najdete po kliknutí ZDE).

Věhlasný portál Eliteprospects.com zařadil litvínovského útočníka na 29. místo, což by znamenalo cestu k rytířům do Las Vegas. Mezinárodní systém pro skauty (ISS) odhadl Myšákovu pozici ještě o 4 pozice výše, tedy 25. místo. V tomto případě by Myšák připadl Washingtonu

Společnost McKeen´s Hockey, která se odhady na pořadí draftu dlouhodobě zabývá, uvádí mladého útočníka na 27. místě. Pokud by se jejich predikce vyplnila, Myšák by mohl obléknout dres Kačerů z Anaheimu. Kanadská společnost Future Considerations, která se také zabývá reportážemi a odhady před draftem, zařadila ve své březnové zprávě Myšáka na fantastickou 16. příčku, na kterou má v současné chvíli právo Montreal Canadiens.

Zatímco se stále jedná o predikce, jasné je, že Myšák má velkou šanci být draftován v prvním kole. Kompletní přehlednou tabulku o případných možnostech v podání již zmíněných portálů či zpravodajských expertů naleznete níže:

Eliteprospects.com29. místoLas Vegas
ISS25. místoWashington
McKeen´s Hockey27. místoAnaheim
Future Considerations16. místoMontreal
Craig Button (TSN)druhé koloN/A
TheHockeyWriters.com21. místoColumbus
Bob McKenzie (TSN)druhé koloN/A

Ať to dopadne jakkoliv, jedno je jisté - Jan Myšák se stane dalším hráčem, který se zapíše v draftu NHL jako odchovanec litvínovské Vervy. Držíme palce!