Jak se zrodila možnost, že budeš moci za Litvínov nastupovat formou střídavých startů?

Už před sezónou jsme řešili, jestli bych nemohl mít do Litvínova vyřízeny střídavé starty. Alespoň to na pár zápasů zkusit a Budějovice mi to umožnily. Jsem rád za tu možnost, že se všechno s Litvínovem podařilo domluvit a dostal jsem tu šanci.

Je to pro tebe velká výzva se ukázat v extralize?

Určitě je to pro mě výzva. Je to vyšší soutěž něž chytám. Beru to jako velkou zkušenost, že mi to může pomoci do další práce a jsem za to opravdu rád. Člověk musí být ale pořád na nohama zemi a neustále tvrdě pracovat.

Chytáš v první lize, už si měl ale možnost i nakouknout do extraligy. Jak je to velký rozdíl?

V první lize je letos dost mladých hráčů a není to natolik svázané systémem až na některé týmy. Někdy je to trochu zběsilé. Extraliga daleko více dbá na systém a je daleko přesnější. Hraje v ní hodně zkušených hráčů, takže je to velký rozdíl.

Bereš tuhle možnost se i ukázat reprezentačnímu trenérovi Zdeňku Orctovi?

Byl jsem rád, že se ozval právě Litvínov. Veděl jsem, že tady je pan Orct. Už na kempu v Coloradu jsme se s Francíkem bavili a říkal mi, že je to výborný trenér. Chtěl jsem zkusit zase něco nového a můžu si z téhle spolupráce přinést nové poznatky do práce do budoucna. Detaily pak zase můžu pilovat i s naším trenérem Standou Hrubcem v Budějovicích. Oba jsou spolu v kontaktu, takže je to pro mě velké plus.

S Pavlem Francouzem si absolvoval kemp v Coloradu, co ti řekl o Litvínovu?

Říkal mi, že je to tady super. Výborní fanoušci, dobré zázemí a výborný trenér brankářů. Trávil jsem s ním v Coloradu týden a neskutečně jsem si ho užil. Jsem moc rád, že dohoda mezi Litvínovem a Budějovicemi vyšla a můžu tu nabrat nové zkušenosti.

V Českých Budějovicích jste na špičce tabulky, Litvínov je také první. Je to o to snažší přijít do týmu, kde to funguje?

Určitě je to znát na atmosféře v týmu. Je to poznat v kabině i všude okolo na zimáku, že se týmu daří a na nikom neleží žádná deka. Je to příjemné, ale každý zápas je důležitý a musíme se koncentrovat na další utkání, jak tady, tak v Českých Budějovicích. Já tabulku neřeším a koukám se především před sebe.