Rozhovory 12.10.2018
Autor: Ondřej Vlk

Na spolupráci se Zdeňkem Orctem se těším, hlasí Petr Kváča

Petr Kváča posílil Litvínov na brankářském postu formou střídavých startů. Jednadvacetiletý talentovaný brankář stabilně chytá v Chance lize za lídra soutěže z Českých Budějovic. V roce 2017 ho draftovalo do NHL Colorado, kde právě působí na farmě brankář Pavel Francouz. Petr Kváča tak bude moci načít spolupráci s úspěšným trenérem brankářů Zdeňkem Orctem, který byl právě mentorem Pavla Francouze v Litvínově.

Jak se zrodila možnost, že budeš moci za Litvínov nastupovat formou střídavých startů?

Už před sezónou jsme řešili, jestli bych nemohl mít do Litvínova vyřízeny střídavé starty. Alespoň to na pár zápasů zkusit a Budějovice mi to umožnily. Jsem rád za tu možnost, že se všechno s Litvínovem podařilo domluvit a dostal jsem tu šanci.

Je to pro tebe velká výzva se ukázat v extralize?

Určitě je to pro mě výzva. Je to vyšší soutěž něž chytám. Beru to jako velkou zkušenost, že mi to může pomoci do další práce a jsem za to opravdu rád. Člověk musí být ale pořád na nohama zemi a neustále tvrdě pracovat. 


Chytáš v první lize, už si měl ale možnost i nakouknout do extraligy. Jak je to velký rozdíl?

V první lize je letos dost mladých hráčů a není to natolik svázané systémem až na některé týmy. Někdy je to trochu zběsilé. Extraliga daleko více dbá na systém a je daleko přesnější. Hraje v ní hodně zkušených hráčů, takže je to velký rozdíl.

Bereš tuhle možnost se i ukázat reprezentačnímu trenérovi Zdeňku Orctovi?

Byl jsem rád, že se ozval právě Litvínov. Veděl jsem, že tady je pan Orct. Už na kempu v Coloradu jsme se s Francíkem bavili a říkal mi, že je to výborný trenér. Chtěl jsem zkusit zase něco nového a můžu si z téhle spolupráce přinést nové poznatky do práce do budoucna. Detaily pak zase můžu pilovat i s naším trenérem Standou Hrubcem v Budějovicích. Oba jsou spolu v kontaktu, takže je to pro mě velké plus. 


S Pavlem Francouzem si absolvoval kemp v Coloradu, co ti řekl o Litvínovu?

Říkal mi, že je to tady super. Výborní fanoušci, dobré zázemí a výborný trenér brankářů. Trávil jsem s ním v Coloradu týden a neskutečně jsem si ho užil. Jsem moc rád, že dohoda mezi Litvínovem a Budějovicemi vyšla a můžu tu nabrat nové zkušenosti.

V Českých Budějovicích jste na špičce tabulky, Litvínov je také první. Je to o to snažší přijít do týmu, kde to funguje?

Určitě je to znát na atmosféře v týmu. Je to poznat v kabině i všude okolo na zimáku, že se týmu daří a na nikom neleží žádná deka. Je to příjemné, ale každý zápas je důležitý a musíme se koncentrovat na další utkání, jak tady, tak v Českých Budějovicích. Já tabulku neřeším a koukám se především před sebe.

Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >