Dva soupeři, vyznávající převážně modrobílé barvy, čekají HC BENZINA Litvínov o nadcházejícím víkendu.

Vítkovice Steel, páteční soupeř venku, momentálně kralují vyrovnanému čelu extraligového pelotonu. A to je fakt, který mluví za všechno.

Ostravští hráči naposledy otočili ve svůj prospěch zápas na Kladně. Prohrávali zde v úterý 0:2, ale nakonec si ze středních Čech odvezli všechny tři body za vítězství 3:2. Trenér Hadamczik si pochvaluje týmový duch svého vyváženého celku, který nasbíral už 35 bodů. Momentálně o dvanáct víc, než Benzina.
Oporou je mladý brankář Štěpánek.

Na severu Moravy se černožlutým dlouhodobě nedařilo, dokonce celých dvanáct let trvala šňůra zápasů bez výhry. Natáhla se až na 26 utkání! Hráz se protrhla na vánoce roku 2008. 26. prosince Litvínov vyhrál ve Vítkovicích 5:2.
V září v tomto ročníku vyhráli naopak Moravané v Litvínově 4:1.

Jak dopadne páteční duel?

Bílí Tygři Liberec přijedou v neděli zkřížit hole pod Krušné hory v severočeském derby.
Litvínov má šelmám zpod Ještědu oplácet porážku 1:3 z první čtvrtiny.

Právě nedělním utkáním by Liberci měla skončit výpomoc útočníka Hlaváče.
Tým kouče Kalouse výrazně posílil brankář Marek Pinc, který vychytal "nulu" ve Zlíně (4:0) i doma proti Spartě (5:0). Místo mu uvolnil další litvínovský odchovanec Michal Fikrt.
Produktivitě kraluje Petr Nedvěd (7+10), mezi obránci vyniká Jiří Hunkes.
Liberec touží napravit nepovedenou předchozí sezónu, ve které byl vyřazen v předkole play off.
Zápas, který začíná na ZS Ivana Hlinky v tradičních 17:30, zdá se nebude mít výrazného favorita.

Litvínovský tým pod novou trenérskou dvojicí získal z posledních deseti zápasů 19 bodů a snaží se ve druhé čtvrtině umazat ztrátu z úvodu základní části. V ní získal jen 12 bodů, zatímco ve druhé, která není ještě ani v polovině, už 11.
Momentálně se Benzina přiblížila k první desítce tabulky na dosah a o víkendu na ní může znovu zaútočit.