A-tým 22.04.2017
Autor: Miroslav Petružálek

Litvínovští rozhodčí slaví stříbrné umístění z Memoriálu Jiřího Doskočila

Dne 15. 4. 2017 proběhl na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově 21. ročník REFEREE CUPU, turnaje rozhodčích ledního hokeje. Posledních pár let se turnaj pořádá pod názvem ”Memoriál Jiřího Doskočila”, a to z důvodu připomenutí si našeho dlouholetého kolegy a člena rozhodčích v Litvínově Jirky Doskočila, který bohužel tragicky zahynul.
Každoročně se turnaje účastní několik týmů z různých koutů České republiky. Letos se na něj přihlásilo šest týmů - pořádající Litvínov, Klášterec nad Ohří, Děčín, Ústí nad Labem, Karlovy Vary a již dlouhodobě sympatický tým Českých Budějovic. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 10 minut čistého času. 

Většinou se hrály kvalitní zápasy, protože průměrný věk účastníků se snižuje. Hrálo se férově a nejdůležitější bylo, že nebyl nikdo zraněn. Po jednom z utkání proběhlo symbolické předání květiny paní Doskočilové, která se každým rokem s rodinou přijde na turnaj podívat. "Jelikož bylo v tomto ročníku hodně zápasů, tak se vystřídali tři rozhodčí - Petr Loefner, Martin Klika a nestárnoucí matador Josef Touš (68 let), kterým bych za to chtěl moc poděkovat," říká M. Petružálek. 

"Hlavním cílem pořádání tohoto turnaje je, abychom se sešli v co největším počtu, sdělili si a připomněli různé historky (ať už starší, či novodobé, a to nejen z pískání), protože během sezony na to nezbývá moc času. Tímto bych rád poděkoval celé mojí rodině, která mi s pořádáním turnaje každoročně velkou měrou pomáhá, dále rodině Němců a v neposlední řadě klubu HC Litvínov, který nám každoročně vychází vstříc," uzavírá organizátor turnaje.

Sestava pořádajícího Referee Litvínov: brankářka - Alena Tydlitátová. Obránci - Martin Kokeš, Jiří Vozár starší, Marek Fiala, Petr Mašek, Miroslav Petružálek, Filip Havlíček. Útočníci - Kamil Hlinka, Patrik Goltsch, Erik Mareš, Tomáš Mareš, Miroslav Sichrovský, Jiří Vozár mladší, Zdeněk Němec, Lukáš Sýkora, Martin Klika.

Výsledky turnaje: Litvínov - Ústí nad Labem 3:1, Klášterec n. O. - Děčín 4:1, Karlovy Vary - České Budějovice 2:6, Litvínov - Karlovy Vary 9:1, České Budějovice - Klášterec n. O. 1:0, Ústí nad Labem - Děčín 11:2, Litvínov - Děčín 3:3, České Budějovice - Ústí nad Labem 2:1, Klášterec n. O. - Karlovy Vary 10:1, Litvínov - Klášterec n. O. 1:1, Karlovy Vary - Ústí nad Labem 8:9, Děčín - České Budějovice 0:5, České Budějovice - Litvínov - 4:2, Děčín - Karlovy Vary 4:2, Ústí nad Labem - Klášterec n. O. 5:4.

Pořadí turnaje: 1 - České Budějovice, 2 - Litvínov, 3 - Ústí nad Labem, 4 - Klášterec nad Ohří, 5 - Děčín, 6 - Karlovy Vary.

Individuální ceny: Nejlepší brankář - Tydlitátová Alena (Litvínov), Nejlepší střelec - Ptáček Richard (Ústí nad Labem), Nejlepší hráč - Pražák Daniel (České Budějovice) a oblíbená cena Dřevák turnaje - Sýkora Lukáš (Litvínov).

Všem zúčastněným bych chtěl ještě jednou poděkovat za účast na turnaji a připomenutí si našeho kamaráda a už se těším na další, v pořadí již 22. ročník.
Rozhovory - Žáci před 3 dny

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >