V neděli se již nic nemůže změnit na postavení Litvínova na druhé příčce tabulky, ani na jeho startu čtvrtfinálové série v pátek 13. března doma. Poslední kolo ani neurčí soupeře Vervy - to až následné předkolo vyřazovací části.

Jistá je i desítka týmů, která si letos zahraje o titul. Nejisté je ještě složení první (čtvrtfinálové) "šestky", a také druhé (předkolové) "čtyřky".

Pro Litvínov a fanoušky zůstává jeden otazník - kdo vyhraje kanadské bodování Tipsport extraligy? A hlavně zda v něm Verva udrží své "double"!

Viktor Hübl má momentálně tříbodový náskok na týmového parťáka Martina Ručinského a shodně sedmibodový na třetího hradeckého Mertla a čtvrtého Hlinku ze Sparty.

Tým jel v posledních kolech jako správně promazaná a sebevědomá žlutočerná mašina. Zválcoval pět soupeřů v řadě a doma vyhrál desetkrát za sebou! Povede se to v březnu i pojedenácté?

V pátek postavili Krušnohorci od druhé třetiny do branky náhradníka Horáka, za stavu 2:0. Náskok díky zlepšené hře Sparty a jejího nejproduktivnějšího útoku v soutěži ztratili. Pak i prohrávali a zdálo se, že rozjetý soupeř odveze body do Prahy. Přesto HCVL zápas v závěru zvrátil a vyhrál k radosti plného stadiónu 5:3!

Příznačné pro současné mužstvo bylo, že vítězný gól zapsal hráč až dodatečně k zápasu nominovaný, mladý útočník Pavel Písařík.

Pardubičtí hráči přivezli naposledy bod z Plzně a aktuálně drží osmé místo. Svěřenci trenéra Říhy mohou být ještě i sedmí, devátí či desátí. Mají jistotu, že budou od středy hrát předkolo, jen neví s kým. Určitě by však do play off rádi šli z vítězné vlny.

Rozhodnuto není o třetí příčce (Kometa nebo Sparta?) a tedy o soupeři týmu na šestém místě, ke kterému má nyní blízko Zlín.
Vzhledem k lepším vzájemným zápasům jej může ještě přeskočit Plzeň.
Všechna utkání opět začínají jednotně v 18:20, ČT vysílá duel Vítkovice - Plzeň.

A vy můžete příští týden spekulovat a sledovat, kdo asi bude nejlepším postupujícím z předkola a tedy litvínovským soupeřem v boji o semifinále...