Ach, ty Košice

Na úvod se sluší začít s něčím veselým, nejvyšší výhru zaznamenali chemici proti Košicím. Stalo se tak 18. října 1977 na domácím ledě v rámci 7. kola, Litvínov porazil slovenský mančaft vysoko 10:0. Třemi brankami se na demolici podílel Ivan Hlinka, dva zásahy přidal Miloš Tarant. Nejvyšší výherní zápas na venkovním ledě zvládli černožlutí proti Jindřichově Hradci v roce 1993, který zničili v poměru 9:2.

Na druhé misce vah stojí pro změnu smolné zápasy, kdy Litvínov tahal za kratší konec. Na dnešním ZS Ivana Hlinky museli hráči vypít kalich hořkosti až do dna, když nestačili na Košice a prohráli 1:10. Jediný zářez domácích měl na svědomí Žák. U venkovních proher svítí dva exhibiční výsledky. V roce 1967 prohrál Litvínov dvakrát 15:0, nejdříve s Bratislavou poté s Pardubicemi.

Nejčastější soupeř? Pardubice!

Rekordy ale nejsou záležitostí minulého století, poměrně čerstvý je ten ze sezony 2014/15, kdy chemici získali nejvyšší počet bodů v základní části, v mistrovském ročníku jich posbírali 105, první Třinec měl o dva body více. Hubená léta zažili fanoušci v 60. letech, kdy Severočeši získali pouze 20 bodů a to hned ve třech sezonách.

Nejčastějším litvínovským protivníkem jsou Pardubice, se kterými odehráli černožlutí už 249 zápasů. Nejvíce výher má Verva proti Plzni, tu dokázala porazit už 114 krát. Soupeř, který je na opačném konci, je Sparta, na tu Litvínov nestačil už 123 krát.

Zajímavou cifrou je také informace z ročníku 2014/15. Tehdy chemici zaznamenali nejvíce utkání bez obdržené branky, jejich počet se zastavil na jedenácti.

První místo: Ivan Hlinka

Zajímavá jména se skrývají v sekci individuálních rekordů. Nejvíce odehraných zápasů má na svém kontě Michal Trávníček, ten jich v litvínovském dresu odehrál 1 076. Z obránců nasbíral nejvíce startů Kamil Prachař, který participoval v 586 střetnutí. O několik utkání méně má brankář Miroslav Kapoun, číslo 554 znamená, že žádný jiný litvínovský gólman neodchytal víc zápasů.

Nejvíce kanadských bodů si připsala černožlutá legenda Ivan Hlinka, u jehož jména svítí 680 bodů. Persona českého ledního hokeje také nastřílela nejvíce branek, Hlinka vsítil 346 gólů. Asistencím vládne nestárnoucí ikona Viktor Hübl.

V defenzivě se nejvíce dařilo Jiřímu Bublovi, který posbíral 254 bodů, z toho 165 asistencí. U branek mezi obránci vládne Arnold Kadlec, jenž překonal brankáře celkem 92 krát.

Produktivní Čaloun

Několik rekordů drží někdejší reprezentant Jan Čaloun. Útočník nasázel nejvíce branek v jednom zápase, v utkání s Kladnem se radoval celkem šestkrát. Litvínov i díky tomu zvítězil 9:5, stalo se tak v roce 1992. O třináct let později Čaloun znovu zazářil a přepsal historické tabulky, tentokrát nasbíral nejvíce bodů v jednom zápase. Forvard vstřelil pět gólů a na další dva přihrál.

Z hlediska věku v Litvínově vyniká Jan Myšák, který nastoupil k soutěžnímu zápasu v 16 letech (přesně mu bylo 16 let a 82 dní). Na opačném konci stojí Martin Ručinský, jemuž bylo v době posledního zápasu mezi Litvínovem a Třincem 44 let a 43 dní. V biologických rekordech můžeme pokračovat, nejvyšším hráčem, který kdy oblékal litvínovský dres, je Petr Martínek měřící 197 centimetrů. Nejnižším hráčem se naopak stal Pavel Spilka, jehož vzrůst činil 162 centimetrů.

Na samý závěr zmiňme jedno nehezké prvenství, nejvíce trestných minut má na kontě Michal Trávníček. Zkušený univerzál proseděl za plexisklem 1446 minut.