Heroické černožluté dny pokračují: Benzina porazila Třinec i ve čtvrtek (4:2) a v sobotu pojede do Slezska za lichotivého zápasového stavu 2:2! Znovu bylo v akci video, znovu vložil litvínovský tým do hry moře obětavosti, znovu vyhrál... V pondělí se  hraje opět v Litvínově!

Sluníčko se opíralo do Krušných hor a do ulic kouzelného hokejového městečka pod nimi ve čtvrtek 10. března.
U pokladen se rojili lidé před zápasem o poznání dříve a ve větším počtu než ve středu. Stadión nakonec zaplnilo 6 900 diváků.

K domácí odvetě nastoupila Benzina oproti středečnímu zápasu ve stejné sestavě co se týče marodky, tedy bez nemocného tria Švarný, Gula, Černý. Trenéři už ale mohli nasadit do hry útočníka Petera Jánského, kterému vypršel trest.

Vynikající partii hrál Litvínov! Přebrusloval favorizovaného soupeře, tlačil se dopředu, jen jen otevřít skóre...
První se však trefili hosté, kterým pomohla zachycená Volkeova rozehrávka za jeho vlastní brankou. Polák napodruhé z úhlu otevřel skóre.

Benzinu nešťastná branka nedeprimovala, pokračovala ve svém úsilí a v 15. minutě Viktor Hübl srovnal dorážkou Lukešovy střely od modré čáry.
Obě úvodní branky zápasu padly při hře pět na čtyři z pohledu Krušnohorců.

A na začátku druhé poloviny utkání si najel na zpětnou Jenáčkovu přihrávku Peter Jánský a střelou do odkryté klece strhnul vedení na stranu Severočechů, 2:1.

Ve 35. minutě vznikla před Hamerlíkem skrumáž a po ní se dlouho zkoumal záznam hry. Už to samo o sobě dávalo tušit, že verdikt opět nedopadne pro Oceláře dobře. Potvrzeno: gól platil, autorem Juraj Majdan.
Slovenský štírek projel po pravém křídle, přes obránce se natlačil před Hamerlíka a dotlačil puk za brankovou čáru.

Litvínov pak soupeři zle zatápěl a mohl utkání ve zbytku času do přestávky rozhodnout. Defenzíva Slezanů odolávala jen s největším vypětím sil, zejména když byl vyloučen Hudec za vyhození kotouče - zdržování hry. Tento zadák Třince pobýval za katrem celkem třikrát.

Pak ale přišly dvě přesilovky červených za sebou a čtvrtminutky před koncem třetiny uspěl Růžička, 3:2.
O náboj do závěru tak bylo postaráno, hosté se vrátili do hry.

V posledním dějství se dopustili Oceláři osudné chyby na začátku druhé desetiminutovky. Dva hráči usedli na trestnou lavici, Richter za držení protihráče a Krajíček za podražení. Obránce Richard Jareš dal vzpomenout na Plzeň: propálil vše před sebou i gólmana a upravil na 4:2!

I tentokrát koncovku zápasu Litvínovští zvládli, i když hráli při power play protivníka v jednu chvíli v poměru čtyři na šest:
Stadión pak slavil a slavil, tleskadla zpívala a byla slyšet daleko do okolních kopců.
Martin Volke odměnil diváky skokem proti tribuně (zachyceno na videu).

Benzina Litvínov odmítá přestat snít svůj sen a dál ho sní...

Jiří Kučera:
"My jsme nejprve bohužel dostali už několikátý gól v naší přesilovce, pak jsme ale srovnali. Důležitá byla druhá třetina, kdy jsme brankově odskočili na 3:1. Škoda inkasovaného gólu patnáct vteřin před koncem druhé třetiny. Nejdůležitější moment byl, když Martin Volke chytil hokejkou Hudcovi šanci, to by bylo ze začátku třetiny šance na 3:3. A pak samozřejmě naše využitá přesilovka pět na tři, po které jsme vedli 4:2."

Pavel Marek: "Dostali jsme se do vedení, pak jsme měli hned další výbornou šanci, sólový nájezd. Byla velká škoda, že jsme ho neproměnili. V utkání nás nějakým způsobem srazilo, že jsme neproměňovali šance. Měli jsme jich řadu. To, že Litvínov hraje doma výborně, jsme věděli. Utkání bylo hodně vyrovnané. Teď se série přesouvá k nám a všechno to začíná od začátku."

(Na základě přezkoumání záznamu hry České televize a popudu od HC BENZINA Litvínov byly dodatečně opraveny údaje u čtvrté branky HC BENZINA Litvínov ve třetím utkání série Litvínov - Třinec z 9. března 2011: autorem branky je Karel Kubát, asistentem Martin Heinisch (místo původního střelce Michala Trávníčka a asistenta Karla Kubáta)).