A-tým 29.04.2013
Autor: Redakce

Letní příprava zahájena

HC VERVA Litvínov dnes zahájil přípravu A-mužstva na nový extraligový ročník. Po srazu ráno v 9 hodin se hráči přesunuli do haly k prvnímu tréninku.

Uběhlo čtyřicet dní od posledního vystoupení týmu HC VERVA v extralize v sezóně 2012/2013 a už je tu příprava na ročník 2013/2014...
Pro někoho byl odpočinek krátký, pro někoho dlouhý.
Špatné (rozuměj chladné a deštivé) počasí zahnalo tentokrát hráče a realizační tým z obvyklého startu na přilehlém letním stadiónu pod střechu, do prostorné sportovní haly u Koldomu. Po rozcvičení přišel před zraky a objektivy několika novinářů na řadu fotbal ve dvou partách a pak další, už silovější náplň.

Trenéři Vladimír Jeřábek a Petr Rosol měli v pondělí, v první den letní přípravy, k dispozici 25 hráčů. Někteří se připravují individuálně (Ručinský, Trávníček), někteří se připojí později, protože dostali volno po nebo kvůli plnění reprezentačních povinností (Francouz, Brejčák, Majdan).
Do širšího kádru byla přibrána řada juniorů, i vzhledem k novému pravidlu, které ukládá jejich povinné zařazení do extraligových zápasů.

Mužstvo se bude v létě dále připravovat v posilovně, v tělocvičně, na kolech v Krušných horách, na letním stadiónu a na tenisových kurtech, tedy ve stejných prostorách jako minulý rok. "S velkým doplňováním kádru nepočítáme, bude to spíš z vlastních zdrojů," uvedl kouč Petr Rosol. "Z juniorky a šanci také dostanou hráči, kteří působili v první lize."
Nové tváře se možná objeví v obraně, změny jsou zatím v jednání. Mužstvo pravděpodobně opustí Karel Kubát (Sparta?), možná Ján Brejčák (Slovan, přerušení smlouvy).

V polovině přípravy, která potrvá devět týdnů, je na programu tradiční soustředění u moře, v Turecku.
„Letos jeho termín vyšel ideálně – po čtyřech týdnech, kdy právě chceme na týden zvolnit. Na další čtyři týdny tvrdší přípravy se pak zase vrátíme domů,“ přibližuje trenér Vladimír Jeřábek.

V minulém týdnu klub oznámil podepsání nových smluv s největšími ofenzívními oporami černožlutých posledních let, Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem. Oba se od prvního dne také připravují s týmem. Fanoušci přivítali, že v mužstvu zůstává brankář Pavel Francouz, objev minulé sezóny. V pondělí 29. dubna byl dodatečně nominován do týmu pro mistrovství světa místo nemocného třetího brankáře Kováře.

Po dovolených přijde v červenci nástup na led. Probíhající rekonstrukce stadiónu by jej narušit neměla, jen se možná bude zpočátku trénovat na spodní ploše. Během srpna by už měl už být k dispozici led i na Zimním stadiónu Ivana Hlinky.
V jednání je účast na turnaji v Trenčíně, kterého se Litvínov zúčastnil i v minulém létě (tehdy se hrálo v Dubnici).

V úterý čeká tým dopolední trénink, ve středu prvního května volno. Ve čtvrtek se bude trénovat dvoufázově a první týden završí páteční dopolední fáze.

(Reportáž z přípravy najdete také v novém, připravovaném díle Klubového magazínu tento týden)

Fotogalerie

Mládež včera

ALTISPORT CHALLENGE: Vítězem tréninkové výzvy se stal útočník Daniel Dej

V průběhu nouzového stavu probíhala na sociálních sítích tréninková výzva Altisport Challenge, ve které měli hráči nebo trenéři mládeže ukázat, jak by měl vypadat trénink v době karantény.
Více >
Konto našeho srdce 01.06.2020

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >