Jsou to necelé dvě hodiny po draftu - jaké jsou tvé pocity bezprostředně po draftování?

Pořád se ještě trochu klepu, ale je to úplně super. Je to těžké popsat, ale je to taková menší odměna za práci, kterou jsem dělal strašně dlouho. Je to první krůček k tomu mému snu, k té NHL, takže jsem z toho nadšený.

Co říkáš na tu pozici na draftu? Byl jsi nervózní z toho dlouhého čekání?

Byl jsem nervózní už v tom prvním kole, když si mě nikdo nevzal. Dneska už se to taky trochu táhlo a to čekání bylo více vyčerpávající. Jsem ale hrozně rád, že už je to za mnou a že je to právě Montreal, klub s obrovskou historií. Nemůžu se už dočkat, až tam pojedu a ukážu, co umím.
Jan Myšák s dresem Montrealu

S kým jsi draft sledoval? Dnes i včera?

Včera jsme měli menší draft party s rodinou, přijel i trenér Jakub Čutta, agent Michal Sivek, trenér Kotrla. Byli tu vlastně lidé, kteří mi nejvíce pomohli i v těch nejhorších chvílích, hlavně rodiče. Bratr už bohužel odjel.

Už jsi říkal, že Montreal je klub s obrovskou historií, vyhráli konkrétně 24 Stanley Cupů. Jak jsi spokojen s tím, že si tě vybrali právě oni a ne někdo jiný?

Myslím si, že tu spokojenost ani nemohu popsat. Klub je to velký, fanouškovská základna je neuvěřitelná. Nemůžu se dočkat, až začnu dělat první krůčky v té organizaci. Musím makat, abych se do toho týmu dostal. Bude to hodně práce, ale nic nemožné, takže se do toho s radostí zítra pustím.

Jsou na plánu i nějaké oslavy?

S rodinou a s kamarády to oslavíme, ale žádné extra oslavy to nebudou. Zítra je další den, musím zase jít makat, abych byl o něco blíže tomu svému snu. V neděli navíc máme zápas, takže se musím soustředit hlavně na tohle.

Rozhovor s Janem Myšákem lze nalézt i na našem facebooku:

Záznam z 48. volby draftu, ve které byl Jan Myšák vybrán Montrealem: