A-tým 27.04.2020
Autor: Ondřej Mach

Jak vznikal dokument Cheza je jen jedna? Poslechněte si v podcastu Bez frází!

Před zhruba čtrnácti dny vyšel unikátní dokument z dílny Bez frází, který nabízí syrový pohled do života hokejistů a fanoušků litvínovské Vervy. Snímek postavený na patriotismu místních a tradici klubu z nejmenšího extraligového města sklidil velice pozitivní reakce. Jak dokument vznikal?
Nejen o tom promluvili tvůrci v podcastu Forum Bez frází. Pohled do zákulisí divákům nabídli režisér dokumentu Adam Sušovský, ředitel obsahu Bez frází a producent filmu František Suchan, marketingový ředitel Litvínova Jan Klobouček a odchovanec Vervy Jakub Petružálek. Podcastem provází Lucie Šilhánová. 

„Viděl jsem to hned, když mi to poslal Adam. S přítelkyní jsme si to pustili na televizi. Po deseti vteřinách jsem měl husí kůži… Viděli jsme úryvky, kluci vydávali nějaké shoty, akorát jsem nevěděl, co z toho sestříhají. Strašně velkou hodnotu tomu dodalo, že to namlouval Martin Hoffman,“ popisuje Petružálek první pocity po zhlédnutí filmu. 

Marketingový ředitel klubu Jan Klobouček kromě toho v podcastu prozrazuje, že Litvínov řeší budoucí promítání filmu a merchandise vázaný k dokumentu: knihu, DVD nebo trička. „Je to narušené situací pandemie. Je škoda, že se to nedostalo do kin, ale fanoušci mají možnost si to koupit na webu a podívat se na to v klidu, kdy zrovna budou chtít. Jsme v kontaktu a mluvíme o tom, co bude další,“ říká Klobouček. 

Režisér Adam Sušovský zmiňuje, že na film má spoustu reakcí, které jsou vesměs pozitivní. Kromě toho ale přibližuje nelehký vznik snímku: „Bylo to takové trošku punkovní. Role scenárista, režisér a dramaturg jsme si rozhodili mezi sebe, pracovali jsme na tom dva tři. Neměli jsme vůbec nic, ani scénář. Kluci nám to pak na konci udělali trochu napínavější, takže jsme to museli celé překopat. Kdyby lidi věděli, jakým způsobem to vznikalo, tak by se divili. Nejsme žádní filmaři,“ dodává s úsměvem Sušovský. 

Fotogalerie

Rozhovory - Junioři před 2 dny

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >