Soutěž před první reprezentační přestávkou vyvrcholí posledními dvěma koly.
Litvínov se i po úterních dohrávkách Sparta - Chomutov (4:2) a Liberec - Brno (3:2) udržel na osmém místě tabulky a pozici v jejím středu by rád obhájil i po osmnáctém a devatenáctém kole soutěže. Momentálně má čtyřbodový náskok na hraniční jedenáctou příčku.

Po zranění z utkání s Chomutovem 19. října se již do tréninku zapojil útočník Juraj Majdan, stejně jako po nemoci začal trénovat další slovenský forvard Richard Rapáč, který v Litvínově po dvouměsíční zkoušce zůstává.
"Oba by měli na 99 procent hrát. Roman Pšurný dnes nastoupí v utkání první ligy v dresu Ústí, chceme aby hrál," uvedl ve středu trenér Vladimír Jeřábek k hráčům, kteří v minulých kolech absentovali. Pšurný v zápase s Třebíčí (4:2) zaznamenal gól a asistenci.

25-ti bodový Litvínov čeká v pátek ráno cesta do Vítkovic, které zatím nasbíraly o čtyři body méně.
Mají o jeden odehraný zápas víc.
Pod Krušnými horami v prvním zápase uspěli v září černožlutí poměrem 4:3.

Oceláři se vracejí na domácí led po dvou neúspěšných zápasech venku, kde podlehli na Kladně i v Třinci.
V případě výhry se na Vervu mohou dotáhnout na jediný bod.

V neděli přijede na led Vervy karlovarská Energie.

Tým kouče Vladimíra Kýhose je na tom momentálně ještě o dva body hůře než Vítkovice, poslední čtyři zápasy prohrál.
K utkání 18. kola nastoupil doma proti Slavii již ve čtvrtek a litvínovští trenéři si tak mohli aktuální formu soupeře prohlédnout v přímém přenosu na stanici Fanda.
Tým podlehl Slavii 2:3, když prohrával v průběhu utkání už o tři branky.
Manažer Látal po zápase nevyloučil změny: "Budeme o situaci jednat. Fanouškům bych se chtěl za naše poslední výkony omluvit."

Z kádru pátečního soupře černožlutých, Vítkovic, přišel v týdnu do Varů hostovat útočník Káňa.
Mužstvo se opírá zejména o produktivitu Lukáše Pecha a je tak trochu nevyzpytatelné, dokázalo zdolat i Jágrovo Kladno.

V pondělí by je měl posílit brankář Tomáš Vokoun.

První vzájemné utkání v KV aréně Litvínov 28. září prohrál 2:4.
Výsledek 0:4 až v závěru korigovali Martynek s Lukešem.

Podkrušnohorské derby mělo vždycky náboj, a to nejen ve čtvrtfinálových sériích play off.
Na jeho 75. pokračování vás zveme v neděli do hlediště Zimního stadiónu Ivana Hlinky!