Čtvrtá třída HC Litvínov se o tomto víkendu zúčastnila neoficiálního mistrovství České republiky své kategorie v Hradci Králové. Dosáhla zde v konkurenci deseti mužstev velmi pěkného úspěchu - umístění na 'bedně'!

V prvních dvou zápasech porazila Porubu 3:1 (branky: Bečvář 3) a Strakonice 2:1 (branky: Vopat, Kučera). Dále čtvrťáci podlehli Kolínu 0:4 a porazili domácí Hradec Králové vysoko 7:2.

Tím jako druzí ve skupině postoupili do semifinále, kde se střetli s vítězem druhé skupiny, kterým byl Zlín. V boji o finále podlehli Zlínu 1:2 po samostatných nájezdech.

V utkání o 3. místo zdolal Litvínov Pardubice 3:2 a získal tak bronzové medalie. Martin Kučera byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje.

obránci: Myšák, Mareš, Kubeš, Ziegler, Pinda
útočníci: Vopat, Bečvář, Kučera, Klika, Drašar, Wiedemann, Vrchotka, Kellermann.
Vedoucí mužstva: Jan Bečvář
Trenéři: Mgr. Josef Ulrych, Martin Nosek, Jan Vopat

Turnaj pro náš web zhodnotil trenér Josef Ulrych: 'Kvalifikovali jsme se jako vítěz přeboru Ústeckého kraje. Hradečtí se rozhodli uspořádat závěrečný turnaj, který se hrál jako neoficiální mistrovství republiky pod názvem Grand Prix.
Pozvali deset týmů, osm vítězů skupin a dva celky z druhých míst. Akce byla výborně zorganizovaná, ceny předával primátor města. Ubytovaní jsme byli v hotelu Černigov,' přibližuje zákulisí J. Ulrych.
Ke sportovní části uvedl: 'Deset celků bylo rozděleno do dvou skupin po pěti, první dva týmy postoupily do semifinále. Hrálo se 2x 15 minut, finále a utkání o 3. místo pak 3x 15 minut.
Po dvou výhrách a porážce s Kolínem jsme o postup prakticky hráli s domácím Hradcem. Zápas nám vyšel a vyhráli jsme jej vysoko 7:2. Postoupili jsme a utkali se s vítězem druhé skupiny a největším favoritem turnaje Zlínem. Měl širší a navíc vyrovnaný kádr.
Přesto, že jsme byli pod tlakem, s pomocí výborného výkonu brankáře jsme udrželi výsledek 1:1. Na nájezdy byl pak úspěšnější soupeř, který následně celý turnaj vyhrál, když ve finále porazil Kolín.
V zápase o bronzové medaile s Pardubicemi jsme ještě několik minut před koncem prohrávali 1:2. Z nařízeného trestného střílení se nám díky Kučerovi povedlo vyrovnat a pak ještě vstřelit vítězný gól.
Turnaj byl pro nás vyvrcholením sezóny. Měli jsme velkou podporu z řad rodičů, včetně bubnů a trubek. Kluci měli z medailí a poháru obrovskou radost,' uzavřel Josef Ulrych.