Litvínovští fanoušci odcházeli domů jako opilí, naopak plzeňští střízlivěli z optimistických prognóz. Černožlutý celek přetlačil soupeře v obou domácích zápasech a na západ Čech pojede v sobotu s nadějným vedením 2:0 na zápasy a mečbolem. Ruku na srdce: kdo v tento stav ve středu odpoledne věřil?

Plzeňský asistent Milan Razým (aby těch propojení Litvínov - Plzeň nebylo málo, působil v ročníku 1986/87 v Litvínově) na tiskové konferenci mluvil trochu jinak, než den předtím: "Málokdo si uvědomuje, jak máme úzký kádr a že spousta našich hráčů nemá s play off žádné nebo skoro žádné zkušenosti."

Krušnohorci zatlačili dvěma výhrami favorizovaného soupeře do úzkých a jak "neměli co ztratit" před začátkem série a ještě méně před odvetným zápasem (ani stav 1:1 by nebyl tragédií), teď už mohou jet ven opravdu bez nervozity. A přitom s velkou motivací...

Je to, dělnickou terminologií, zasloužená odměna za tvrdou práci. Mužstvo zápasy opravdu odmakalo jako dělníci u tavící pece, v níž diváci skvělým povzbuzením škvařili všechny aktéry zápasu.
Ještě vám zní v uších rachot tleskadel?

Deset hráčů chybělo ze stabilního kádru. Kdo nastoupil, dokázal je nahradit. Ať to byl třeba debutující junior Zavřel.
Tým hrál dobře přesilovky a naopak velkou obětavostí eliminoval obávané početní výhody Straky, Vlasáka a spol.

Plzeňské hvězdy byly na ledě vidět, ale neprosadili se tak, jak jejich fanoušci očekávali. Oba mají po 120 minutách hry 1+1, stejně jako například Martin Heinisch, který téměř celou sezónu strávil v první lize. Straka byl u šesti z devíti inkasovaných gólů svého týmu, i když to do značné míry vyplývalo z jeho účastí v bránící čtveřici při oslabeních.

Druhý zápas nepřenášela televize a píše se o něm lehce, protože nabídl vše co má zápas play off mít, a zároveň těžce, protože bylo lepší jej vidět. Emoce na ledě i v hledišti! Škoda plzeňské pyrotechnické kaňky na severní tribuně v závěru utkání, o němž litvínovští hráči po zápase říkali, že soupeř měl krvavé oči.

Gólmani? Luboš Horčička odchytal první čtyři třetiny, další dvě Dušan Salfický. Ten dostal jediný gól, nepočítaje Kubátův zásah při power play. A dost možná si řekl o post jedničky pro sobotu.
Martin Volke? Mířilo na něj 74 střel, rovných sedmdesát jich kryl. Úspěšnost zásahů 94,59, tedy ve stejných intencích jako v základní části. Luboš Horčička se dostal jen přes 82 procent, Salfický přes 93, ale chytal jen necelých čtyřicet minut.

Hrdinou druhého zápasu byl František Lukeš (2+1): "Nečekali jsme, že vyhrajeme oba zápasy. Dařily se nám přesilovky a po gólu na 4:2 už jsme si výhru pohlídali. Vedeme 2:0 a jedno vítězství bysme chtěli v Plzni urvat."

Martin Volke: "Ano, hráči soupeře do mě ve čtvrtek zajížděli. Nemělo by to být, ale k play off i tohle tak nějak patří. Já se stejně rozhodit nenechám," vysvětloval, že ani tábor soupeře nemohl uspět se skandováním na jeho osobu.

Ta věta zněla ve středu večer při odchodu z hlediště často a fandům Benziny se neoposlouchá ani neopřečte: v NEJHORŠÍM budeme hrát v úterý zase doma. A v lepším doma ve středu 9. března.
Nikdo v Litvínově si přitom nemyslí, že je rozhodnuto. Jen je k postupu blíž.

V sobotu od 19:30 (nevysílá TV) čeká další, třetí bitva.
Litvínov vede 2:0 a mužstvo svými výkony láká své příznivce do Plzně.
Pojeďte!

V případě ukončení obou sérií předkola (SLA - KVA a LIT - PLZ) již v sobotu 26. února bude do vysílání v neděli 27. 2. na programu ČT4 operativně zařazeno utkání skupiny o umístění BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast Kladno (18:10).

V klubové TV nahoře na hlavní stránce si pusťte góly z obou zápasů (jeden chybí z technických důvodů). Videoohlasy z obou zápasů najdete v Klubovém magazínu příští týden.