Rozhovory 10.12.2021
Autor: Kamila Stříteská

Musíme více střílet a tlačit se do brány, velí útočník Přemysl Svoboda

Přemysl Svoboda utrpěl zranění v horní části těla a musel několik zápasů vynechat. Po léčbě nastoupil na ledě Zlína, ale ani jeho přítomnost a spolupráce s Viktorem Hüblem a Matějem Chalupou nepřinesla Vervě bodový zisk.

Přemku, co rozhodlo o tom, že se ze Zlína vracíte bez bodového zisku?

Podle mého rozhodly dva faktory. Naše první třetina byla tragická a zcela zaslouženě jsme prohrávali 2:0. Do druhé části jsme vstoupili daleko lépe. Celou třetinu jsme soupeře tlačili, ale bohužel jsme vytěžili pouze jeden gól. Měli jsme víc střílet a tlačit se před gólmana. Věřím, že by zápas vypadal jinak. Co bylo ale rozhodující, tak byl gól na 3:1. Inkasovali jsme zbytečnou brankou a výsledek si Zlín poté pohlídal.

Soupeře jste výrazně přestříleli. Podepsala se pod výsledkem tíha první třetiny?

Ano, samozřejmě. Vstupy do zápasu jsou hodně důležité. Přišlo mi, že jsme do utkání nešli týmově. Ne každý šel utkání vyhrát, alespoň jsem to tak vnímal. Do dalších zápasů musíme jít s tím, že každý z nás udělá maximum. Pak začneme vyhrávat. Máme kvalitní tým, ale v dnešním hokeji rozhoduje, kdo si jde víc za vítězstvím. Že jsme Zlín přestříleli je sice hezké, ale musíme být efektivnější. Překonat brankáře v dnešní době není snadné, téměř každou střelu, kterou gólman vidí, tak chytí. Musíme se tedy tlačit do předbrankového prostoru a do míst, kde to bolí. To přinese ovoce.

Ve druhé třetině jste sahali po vyrovnání. Co chybělo tomu, abyste se dostali zpět do zápasu?

Budu se opakovat, ale musíme chodit před branku a víc střílet. Vytvořit si větší tlak. Je hezké, že opticky jsme třeba lepším týmem, ale hráli jsme neefektivně. Nejen ve druhé třetině, ale po celý zápas, proto jsme bez bodového zisku.

Vrátil ses po pauze vynucené zraněním. Jak se ti hrálo?

Byl jsem moc rád, že zase hraju. Těšil jsem se. Doma se mi už třásly ruce, přál jsem si být opět na ledě. Co se týče kondice, tak jsem se necítil špatně. Absolvoval jsem dva tréninky, abych byl na zápas připravený. Musím se ale zlepšit v osobních soubojích. Občas se mi stalo, že jsem do nich nešel na 100%, protože jsem v podvědomí myslel na své předešlé zranění. Musím to vyhnat z hlavy a soustředit se pouze na hru.

Dostal jsi hodně prostoru v útoku s Viktorem Hüblem a Matějem Chalupou. Jak hodnotíš tuto spolupráci?

Velmi si vážím toho, že jsem dostal prostor vedle Vanty a Chajdy. K Viktorovi nemusím snad ani nic říkat, protože každý ví, co dokázal a jaký hokejista je. Mám k němu velký respekt. Každý sportovec, který se v tomto věku dokáže udržet na tak vysoké úrovni, je zkrátka borec. Sice nemůže být tak dynamický jako ve 20, ale skluz a hokejové IQ má podle mého nejlepší v extralize. Chajda se skvělý kluk. Bavíme se spolu a taktéž je to velmi kvalitní hráč na českou soutěž. Dnes nejen naší lajně, ale celému týmu chyběl větší tlak do brankoviště. Pokud spolu budeme takto hrát i v dalším zápase, určitě na tom zapracujeme.

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >