Zápasy 07. 03. 2013, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov zvládl důležitý zápas ve Zlíně a přiblížil se branám play off

Chemici vyjeli k dalšímu důležitému utkání v boji o play off až do dalekého Zlína. Berani sice dokázali vstřelit první branku, ale poté už dominovali litvínovští hráči. Litvínov využil tři přesilové hry a dotáhl zápas do vítězného konce. Základ úspěchu položil také litvínovský brankář Horák, který po spolehlivém výkonu inkasoval pouze jednu branku.

43. kolo, 07.03.2013, Zlín
logo PSG Zlín
PSG Zlín HC VERVA Litvínov

Zavadil – Řezáč, Kobylík, Janota, Kundera, Zbořil, Kratochvíl M., Buchta, Kovařík, Strojil, Haloda, Talán, Matula, Popelka, Jurík, Kratochvíl Š., Sedláček, Doležálek.

Horák – Kokeš, Cvrk, Svoboda, Jurčík, Hora, Strejček, Kasal, Zavřel, Šrámek, Řehoř, Kuchař, Válek, Čeřovský, Zdeněk, Šesták, Mical, Smolka

Junioři odehráli poslední utkání na domácím ledě v této sezóně. Zatímco hosté z Litvínova bojovali o postupovou pozici do playoff, tak domácím již o nic nešlo a sezóna pro ně končí v sobotu posledním mistrovským utkáním na ledě liberce.

Hosté šli do zápasu nebojácně a hned v první minutě zavřeli Berany v jejich pásmu. Dvojice Smolka a Šrámek měla obrovskou příležitost poslat Chemiky do vedení, ale Zavadil úvodnímu náporu odolal. Hrálo se především v obranné třetině Ševců, kteří měli obrovské problémy s bráněním soupeře.

První zákrok si Horák v brance Litvínova připsal až v sedmé minutě, zasahovat musel v oslabení Litvínova proti střele Janoty. Vynikající nástup Litvínova však nepřinesl úvodní branku pro jejich barvy.

V rohu kluziště vybojoval kotouč Popelka, posunul mezi kruhy na Tadeáše Kunderu, který zamířil přesně pod víko a do vedení šli Zlínští. Srovnat mohl Mical, který dostal dobrý pas, ale Zavadil vyrazil. Srovnání přišlo v početní výhodě. Před Zavadilovou brankou se strhl obrovský závar a zorientovat se dokázal nejlépe Ondřej Jurčík, který dopravil kotouč do sítě. Po první třetině byl stav vyrovnaný, oba týmy vstřelili po jedné brance.

Druhá část začala opačně než ta úvodní a aktivnější byli Berani. Popelka našel před bránou Kovaříka, ale ten brankáře hostů překonat nedokázal. O pár vteřin později měl dobrou příležitost Šimon Kratochvíl, Horák však předvedl mrštný beton.

Po tlaku žlutomodrých se hra srovnala a přelévala se z jedné strany na druhou. Ševci měli výhodu přesilové hry čtyř proti třem, ale ani pokusy Janoty a Juríka třetí branku v utkání nepřinesly. Druhá třetina tak skončila bez branek.

Litvínov měl v úvodu třetí třetiny ještě minutovou přesilovou hru. Po sedmatřiceti vteřinách ji dokázal zužitkovat. Jurčík od modré nahazoval a dobrou práci na brankovišti odvedl Daniel Hora, který přehodil Zavadilův beton a poslal Chemiky poprvé v utkání do vedení. Litvínov měl znovu výhodu přesilové hry a opět ji dokázal využít. Kokeš z modré přihrával na Martina Zavřela a ten z úhlu prostřelil přesouvajícího se Zavadila.

Čtvrtá branka Černožlutých jako by byla narýsována podle branky Hory. Zavřel nahodil před branku a Dominik Čeřovský kotouč dorazil do sítě. V závěru utkání se ještě strhla šarvátka mezi domácím Juríkem a Čeřovským z Litvínova. Litvínovští opanovali třetí třetinu a rozhodli třemi brankami v přesilových hrách a připsali si veledůležité tři body do boje o playoff.

logo PSG Zlín

PSG Zlín

Robert Svoboda (PSG Zlín): Chtěli jsme rozloučit výhrou a se ctí, ale střelecká nemohoucnost pokračuje a soupeř byl lepší v proměňování přesilových her a to rozhodlo. Myslím, že to nebylo špatné utkání a zase dnes bohužel bez dobrého výsledku pro nás.