Prvním oceněným je brankář David Čermák, který odchytal dvanáct zápasů a je důležitou částí týmu, jelikož svými zákroky leckdy zabránil jistým gólům. Druhou hvězdou se stal Marek Krocker, ten nasbíral ve třinácti zápasech 19 bodů (10+9).

Aktuálně se Litvínov nachází na třetím místě tabulky, je to pro vás dobré umístění nebo jsou vaše ambice vyšší?

David Čermák: „Jednoznačně jsme rádi, že se nám daří. A nejlépe kdybychom se bodově dotáhli na druhý tým. Nicméně první Plzeň je nyní mimo naše možnosti, protože na ně ztrácíme hodně bodů.“
Marek Krocker: „Samozřejmě bych si přál, abychom se dostali co nejvýše. Je jasné, že pro to uděláme všechno.“

Máte za sebou šest vyhraných zápasů v řade, co se skrývá za tímto úspěchem? Brankář? Útok či týmová spolupráce?

David Čermák: „Je to především o týmové spolupráci a komunikaci. Máme výborný útok a kvalitní obranu. Nesmíme přestat bojovat a musím hrát takhle dál.“
Marek Krocker: „Hlavně týmová spolupráce, snažíme se ze sebe vydat všechno a jedeme na maximum.“

Jak reagovala kabina na prohru v Třemošné? Paradoxně po této prohře jste najeli na vítěznou vlnu, měl k vám trenér nějaký projev?

David Čermák: „Byli jsme smutní a naštvaní, protože jsme prohráli s tzv. béčkem Plzně. Trenére k nám měl promluvu bezprostředně po zápase, pak se to řešilo ještě doma v Litvínově. Největší problém byl, že jsme nedokázali hrát jako tým.“
Marek Krocker: „Trenér nám řekl, ať začneme makat, pokud chceme postoupit do play-off. Snažíme se tedy více plnit pokyny trenérů a zatím to vychází.“

Dokázali jste porazit první Plzeň po samostatných nájezdech, jak byste z dnešního pohledu hodnotili utkání?

David Čermák: „Do toho zápasu jsme dali všechno, mohli jsme vyhrát 3:0, mít 3 body a být v klidu. Nakonec jsme získali dva, ale jsem rádi, že jsme Plzeň porazili. Zároveň si říkám, jak je možné, že jsme prohráli s Třemošnou.“
Marek Krocker: „Jsme rádi, že jsme Plzeň porazili. Bylo těžký a rychlý zápase, ale štěstí přálo připraveným.“

Vaši sezonu na chvilku přeruší reprezentační pauza, co plánujete ve volnu dělat? Budete třeba sledovat zápasy nebo se věnovat něčemu jinému?

David Čermák: „Určitě se na nějaký zápas podívám. Jinak se budu snažit chodit individuálně trénovat anebo odpočívat.“
Marek Krocker: „Samozřejmě budeme všichni dál tvrdě trénovat, aby nám tato forma vydržela i do nacházejících zápasů.“

Na závěr otázka trochu na odlehčení, určitě sledujete zámořskou NHL. Komu fandíte a proč?

David Čermák: „Sleduji a fandím týmu Toronto Maple Leafs, protože tam mám dva oblíbené hráče, Austona Matthewse a Williama Nylandera.“
Marek Krocker: „NHL sleduji, ale nejsem fanoušek konkrétního týmu. Prostě pro mě je každý, kdo se do NHL dostal, borec.“