Litvínov čeká po posledním zápase s chomutovskými Piráty další derby. Ve středu na svém ledě přivítají Karlovy Vary, na které už letos dokázali jednou vyzrát. Domácím přišla přestávka vhod, v poslední době se potýkali s nevyrovnanými výkony a nedařilo se jim získávat body. Přerušit tři zápasy trvající sérii porážek se jim podařilo až ve vypjatém derby proti Chomutovu, který udolali až po prodloužení brankou Mikúše. "Přiznám se, že jsme rádi za reprezentační přestávku, pár dní si oddychneme, pak zase budeme tvrdě trénovat," přiznal střelec vítězné branky z posledního duelu."Dáváme málo gólů. Na každé přečíslení nebo šanci se strašně nadřeme," doplnil slovenský útočník. Vstřeleným gólem se blýsknul i kapitán Trávníček, který se trefil i v předchozím klání s Pardubicemi.

Ubojovaná výhra potěšila i litvínovského trenéra Milana Razýma. "Pro nás ty dva body jsou velmi cenné, po těch utkáních, která jsme měli teď v poslední době," sdělil zkušený lodivod bezprostředně po zápase. Neopomenul ani skvělé fanoušky černožlutých, kteří dorazili do ROCKNET Arény v hojném počtu. "Je to dobrý vklad před reprezentační přestávkou, budeme mít větší klid na práci a jsme velmi rádi, že v té době, kdy se nám moc nedařilo nás přijelo podpořit tolik fanoušků," řekl Razým.

Klub zároveň zareagoval na tíživou situaci v obraně a během pauzy představil novou posilu obranných řad. Je jí zkušený švédský obránce Mathias Porseland, který do severočeského celku přichází do konce sezony. "Naskytla se nám možnost angažovat obránce Mathiase Porselanda, který již v minulosti působil s našimi hráči Jurajem Mikúšem a Jiřím Hunkesem, kteří nám jeho angažmá doporučili," vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr. Měl by zacelit mezeru vzniklou po odchodu Kubáta do KHL a pomoci týmu hlavně v přesilovkách, ve kterých se Vervě v poslední době nedařilo. Dvaatřicetiletý zadák je teprve druhým Švédem v historii hrajícím za Litvínov, za sebou má zkušenosti z KHL a švédské i finské nejvyšší soutěže. Kanadskému bodování stále vévodí litvínovská stálice František Lukeš (6+7), na záda mu dýchají dvanáctibodoví Hübl s Petružálkem. Zda se povede produktivnímu triu získat další body pro Litvínov se dozvíme už ve středu večer.

Karlovarská Energie předvádí po svém návratu mezi elitu výkony jako na houpačce. Po hrůzném vstupu do sezony a sedmi porážkách v řadě, se karlovarští naopak naladili na vítěznou šestkrát za sebou zvítězili. V již zmiňovaných šesti utkáních také vstřelili 27 branek, sedm gólu inkasovali Pardubice, šest Chomutov. Výbornou formu narušila porážka v Třinci, poté se ale Energii podařilo znovu vyhrát, v dalším venkovním zápase porazila Zlín 1:4.

"Podali jsme velmi dobrý týmový výkon a ustáli jsme tlak soupeře," hodnotil utkání asistent trenéra Tomáš Mariška. V klání s Berany přišli ale hosté o Tomáše Rachůnka. Karlovarský útočník hned v prví minutě nešťastně podklouzl a poranil si krční páteř. "Má zhmožděnou krční páteř, předběžná doba léčby je deset dnů,“ informovala Energie na svých webových stránkách. Rachůnek je druhý v kanadském bodování týmu, v sedmnácti zápasech se mu podařilo zapsat deset bodů. Před ním je s jedenácti body obránce Petr Šenkeřík, který patří mezi nejproduktivnější zadáky soutěže. Za nimi jsou čtyři útočníci s devíti body, tabulka kanadského bodování je v týmu skutečně velmi vyrovnaná. Přidají Vary další výhru nebo jim Litvínov uštědří další porážku?

Utkání v extralize 18 - 8 - 2 - 0 - 8 - 39:43 - 28 b
Průběžné umístění
10.
6.
Průměrná návštěvnost žádná https://lit.esports.cz/data
Nejproduktivnější hráči
Jméno Z G A B
1. František Lukeš 18 6 7 13
2. Viktor Hübl 18 5 7 12
3. Jakub Petružálek 18 2 10 12
4. Michal Trávníček 18 5 3 8
5. František Gerhát 17 2 6 8
Nejlepší střelec František Lukeš - 6 branek
Nejlepší nahrávač Jakub Petružálek - 10 asistencí
Nejlepší v +/- Juraj Mikúš - +6 bodů
Nejtrestanější hráč Marek Baránek - 20 TM
Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Jaroslav Janus 17 91,80 % 2,36 0
2. Miroslav Hanuljak 1 92,31 % 3,00 0
3. Petr Kváča 1 86,49 % 5,00 0
Úspěšnost přesilovek --,- % (--. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení --,- % (--. místo v extralize)
Bodový zisk
Vše Doma Venku Posl. 10 záp.
51 % 55 % 48 % 26 %
Brankáři
1. Filip Novotný 15 93,44 % 2,13 3
2. Tomáš Závorka 2 86,76 % 4,50 0
Úspěšnost přesilovek --,- % (--. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení --,- % (--. místo v extralize)
Bodový zisk
Vše Doma Venku Posl. 10 záp.
49 % 59 % 37 % 70 %
25 b 16 b 9 b 21 b
I. II. III. IV.Zisky po čtvrtinách základní části
41 % 75 % -- --
16 b 9 b -- --

Poslední utkání

Piráti Chomutov - HC VERVA Litvínov1:2 pr. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 41. Marjamäki (Klhůfek) – 46. Trávníček (Gerhát, Jurčík), 64. J. Mikúš (Ščotka, Petružálek). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5250. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Šlahař (Anděl, Žižka) – 16. T. Mikúš (R. Vlach, O. Beránek), 34. Gorčík (Lapšanský), 38. Balán (Šenkeřík, O. Beránek), 42. Gríger (Skuhravý). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Bryška, Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 4019. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 1:4.