Šalda prošel v mládeži výběry Hronova, později se přesunul do nedalekého Hradce Králové. Od dorosteneckých let patřil do mládežnických reprezentačních týmů. Zahrál si na mistrovství světa do osmnácti let a dvakrát reprezentoval Česko na MS do dvaceti let. V sezóně 2017/2018 odešel do zámoří do kanadské QMJHL. Po dvou sezónách v Kanadě se vrátil zpátky do Hradce.

V extralize nastoupil v hradeckém dresu do 124 zápasů, ve kterých vstřelil sedm gólů a přidal třináct asistencí. Ke třiceti zápasům nastoupil i v druhé nejvyšší soutěži v dresu Litoměřic a Kolína, kde nasbíral jedenáct bodů (3+8). V nové sezóně se poprvé představí v litvínovském dresu. „Radim je talentovaný hráč a pracovitý kluk. Je hodně důrazný a dobře bruslí, umí i dobře podpořit útok. Je to komplexní hokejista, se kterým chceme pracovat. Překvapilo mě, že v Hradci nedostával moc prostoru, protože sezónu před tím byl v širším výběru národního týmu. Myslím si, že je to velice nadějný obránce,“ říká na závěr hlavní trenér Litvínova Vladimír Růžička.