Konto našeho srdce 08.07.2021
Autor: O. Vlk, L. Weber, J. Jindra

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník ”Vlasatého zápasu”. Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům okolí, které si často důvod ztráty vlasů neuvědomuje.

Díky vám a dobrovolným dárcům jsme mohli pětileté Matyldě splnit její přání a prostřednictvím Lucie Staňkové z Nového hára předat vlasovou náhradu. Výroba této paruky trvá téměř měsíc a je třeba ostříhat přibližně 5 dobrovolníků na jednu takovou vlasovou náhradu. Sladit se pochopitelně musí i barva vlasových pramenů.

V letošním ročníku se nám přihlásilo celkem 10 dobrovolných dárců z řad našich fanoušků, které ostříhaly profesionální kadeřnice z našich partnerských salónů. Velké poděkování patří Martě Moravcové ze Salon Marta Moravcová v Teplicích a Jessice Šlégrové ze salónu Ladyspa z Teplic. Kvůli vládním opatřetním probíhalo stříhání až po jejich rozvolnění přímo v salónech. Ve videu se nechává ostříhat Jája Amlerová v salónu Marty Moravcové a Ondřej Sendrei v salonu Ladyspa u Jessi Šlégrové. Moc si vážíme vás všech, protože díky vám v tom nejsme sami. Jedeme v tom spolu!

Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >