Preview - Dorost 26.02.2020
Autor: Petr Význer

Ukončí dorost sérii proher? Narazí na Havířov a Zlín

Litvínovským dorostencům se momentálně nedaří vítězit. Z posledních třech zápasů si odnesli jediný bod za prohru po samostatných nájezdech. Podaří se svěřencům trenéra Tvrzníka zvrátit nepříznivou bilanci proti Havířovu nebo Zlínu? Zápas proti Havířovu startuje 27. února v 17:30 a proti Zlínu 28. února od 16:00 na Zimním stadionu Ivana Hlinky!
Dorostenci se i nadále potýkají s nestabilní výkonností. Výhru neslavili už 3x v řadě, během této série podlehli Hradci Králové (2:3 po samostatných nájezdech) a také Vítkovicím. Litvínov na domácím ledě nedokázal skórovat, ale záda mu kryl skvělý Čermák. Hlavně proto si Vítkovice odvezly tři body za výhru 0:1, kterou v 9. minutě vystřelil v přesilové hře Vřeský.

Zato Havířovu se v poslední době daří. Šňůru šesti výher v řadě pošramotila výhra 5:4 na nájezdy proti Plzni a ukončila jí prohra v Pardubicích. Za domácí otevřel skóre již v páté minutě Formánek, ale ještě do konce třetiny dokázal tečí srovnat Makovec. Havířov v prostředním dějství, i přes střeleckou převahu, opět inkasoval. Štetka dostal přesnou přihrávku do jízdy a překonal Nowaka. Další branku přidal po parádní kličce Pavlata a Dynamo vedlo už o dvě branky. Poslední hřebíček do havířovské rakve zatloukl ve třetí třetině Tvrdík, když dostal dost prostoru před brankou.

"První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, soupeř potrestal chybu v obraně. Nám se podařilo do konce třetiny vyrovnat. V druhé třetině jsme soupeře přestříleli 17:6, ale bohužel jsme z gólových šancí nic neproměnili. Soupeř hned první chybu potrestal, navíc nám odskočil na 3:1 a my už jsme potom neměli sílu a nedokázali se zápasem nic udělat. Už byla znát únava, my jsme měli hlavy dole. Po tak náročném programu se není co divit", řekl po zápase havířovský kouč Urbánek. 

Berani jsou na tom podobně jako Litvínov. S prohrou odešli už ve čtyřech utkáních v řadě. Naposledy nestačili na Karlovy Vary (2:7) ani na pardubické Dynamo. Jako první se sice prosadil zlínský Mojžíš, ale už po 18 vteřinách vyrovnával Pavlata, který v samém závěru první třetiny dokonal obrat. Pardubický střelec v jednatřicáté minutě završil hattrick a Dynamo vedlo už o 2 branky. Na jednogólový rozdíl snížil Laciga a další vyrovnání vystřelil Broža. Chabada odšpuntoval třetí třetinu dvěma góly v rychlém sledu a Málek se pakoval z branky. Pět minut před závěrečnou sirénou z bezprostřední blízkosti skóroval Ramert, ale půl minuty po této brance vrátil Macas svému týmu dvoubrankové vedení. Zlín v závěrečných sekundách odvolalo brankáře a vyplatilo se! Puk vypadl z klubka hráčů k Hoferkovi, který se nemýlil. I přes tuto trefu se Beranům nepovedlo vyrovnat a připsali si tak 4 prohru v řadě. 

"První třetinu jsme nechytli nástup domácích. Od druhé třetiny jsme to srovnali, hráči začali dobře napadat a zpřesnili jsme hru. Asi rozhodlo i to, že jsme neproměnili nějakou z přesilovek. Zápas se mi hodnotí těžko, protože jsme prohráli sporným gólem. O to víc to bolí. Ale jdeme dál, nebudeme se na nic vymlouvat",  hodnotil utkání trenér Jankovič. 

Kanadské bodování vede mezi litvínovskými Dominik Brouček. Produktivní útočník vstřelil 18 branek a dalších 22 připravil. Druhý Daniel Dej překonal soupeřovi brankáře celkem 9x. K tomu přidal ještě 16 asistencí. Vedoucím mužem havířovských statistik je Jan Moškoř (19+24) a druhou příčku obsazuje Ondřej Becher (18+20). Lukáš Chludil díky osmnácti brankám a stejnému počtu asistencí vede produktivitu mezi berany. Na paty mu dupe Michal Tomeček, který skóroval 14x a přidal 19 asistencí. 
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >