Rozhovory - Dorost 21.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Tahoun Šprynar o startu sezony: Spokojení nejsme, děláme individuální chyby

Vstup do nového ročníku mu vyšel náramně. Jan Šprynar je po pěti odehraných utkáních lídrem produktivity litvínovských dorostenců, na kontě má už pět přesných zásahů. Co prozradil v rozhovoru?
„Jsem za to rád, ale může to být lepší. Důležitější jsou výsledky týmu, zatím nám to moc nešlape. Musíme se posunout výš, individuální výkony jdou stranou,“ říká Šprynar upřímně. 

Dorostenci zatím sehráli pět duelů, přičemž jenom jednou končili na straně vítězů. „Moc spokojení nejsme. Bodů jsme určitě mohli mít víc, měli jsme na to. Pokazili jsme si to individuálními chybami,“ ví patnáctiletý útočník. 

Velmi nešťastně dopadly především poslední dva zápasy, chemici v nich obdrželi dohromady šestnáct branek. „Dostali jsme hodně gólů z individuálních chyb, protože nás přečíslovali a nehlídali jsme si pozice. Z našich šancí pak nedáváme góly,“ smutní Šprynar. 

Šikovný forvard se v dorostenecké kategorii otrkával už loni, v minulé sezoně zvládl sedmnáct utkání s bilancí pěti bodů. „Určitě mi to pomohlo. Získal jsem sebevědomí a zvykl si na styl hry. Je to rychlejší, silovější, mohl jsem se líp připravit,“ vykládá. 

Od nového ročníku si rovněž zvyká na spolupráci s novým koučem, dorostence totiž přebral Radek Mrázek. „Musím říct, že jsem nadmíru spokojený. Je to výborný trenér, dostávám od něj hodně prostoru. Nemám si na co stěžovat,“ hlásí Šprynar. 

Tahoun litvínovského dorostu se nyní stejně jako ostatní musí vyrovnávat s nepříjemnou situací, kdy se v Česku sport v podstatě zastavil. „Snažím se udržovat v kondici, cvičím a běhám. Už včera jsme měli týmový trénink, i to je dobře.“

A jaké má před sebou Šprynar krátkodobé či dlouhodobé cíle? „Asi jako každý bych si jednou chtěl zahrát v NHL. Krátkodobým cílem je dostat se do reprezentace a udržet se tam,“ zakončuje. 
Mládež před 2 dny

Čtyři hráči Litvínova jsou v nominaci na kemp reprezentační dvacítky před MS juniorů

Dohromady čtyři litvínovští zástupci zabojují na přípravném kempu ve Vyškově o nominaci na blížící se světový šampionát juniorů. Jedná se o brankáře Šimona Zajíčka, obránce Ondřeje Baláže a útočníky Davida Jindru a Jana Myšáka.
Více >
Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov