Konto našeho srdce 19.10.2021
Autor: L. Weber, O. Vlk

Společně s obcí Zabrušany a ČSOB jsme pomohli hendikepovaným bratrům z Teplic

Každým rokem společně s obcí Zabrušany pomáháme nemocným či hendikepovaným dětem z regionu. Rozhodli jsme se pomoci dvěma hendikepovaným bratrům, Patrikovi, který je na invalidním vozíku a Jiříkovi, který je odkázaný na celodenní péči své matky samoživitelky. Oba bratry postihla dětská mozková obrna.

Ošetřující lékařka doporučila odbornou a vyzkoušenou rehabilitaci včetně odborných terapií v lékařském centru Klimkovice na Severu Moravy. Cena obou poukazů při spoluúčasti zdravotní pojišťovny vychází zhruba na 72 000 Kč. Bylo rozhodnuto a letošní výtěžek tradiční Zabrušanské Neckyády společně s příspěvkem našeho partnera ČSOB a přispěním z Konta našeho srdce pomůže oběma hendikepovaným bratrům. 

Do sportovní dražby klub věnoval dres kapitána Viktora Hübla a celkový výtěžek 72 tisíc korun jsme předali prarodičům chlapců na tradiční Neckyádě v Zabrušanech. Celou akci přijeli podpořit i naši hráči, brankář Šimon Zajíček, útočník Martin Havelka a obránce Matěj Stříteský. Čekali jsme na vyjádření pojišťovny, která nakonec zaplatila oba poukazy v plné výši. Jednáme se starostou a místostarostou o novém využití této charitativní částky a pomůžeme tak společně v rámci podpory Konta našeho srdce dalším žadatelům o pomoc.

Fotogalerie

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >