Utkání na domácí ledě proti Mostu začalo zostra, hosté totiž po šesti minutách vedli už 2:0. Poté se trefil Viedemann, který vykřesal naději. Lvi ale pokaždé reagovali, a tak první třetina měla nádech westernové přestřelky. Dvacetiminutovku uzavíral Holub, kterému zdatně nahrával Žejdl. Další dějství začalo lépe pro Litvínov, dokonce to vypadalo, že domácí budou slavit výhru.

Proti se postavil Daniel Holub, útočník zkompletoval hattrick a nastartoval mostecké k dalšímu odskočení. V závěrečné části už pouze chemici korigovali skóre. Černožlutý hattrick zaznamenal Petr Štrach, Litvínov i přesto prohrál 9:11.

V podobném duchu se neslo i další klání, tentokrát na ledě regionálního rivala z Chomutova. Hosté otevřeli skóre, dvakrát slavil Rubeš. Piráti dokázali reagovat a rázem na začátku druhé třetiny vedli o jeden gól. Přetahovaná ale pokračovala i v druhé části. Na výkon z minulého kola navázal Štrach, jenž dvakrát mířil přesně. Rubeš si zlepšil osobní čísla, když přidal třetí branku. Poslední dějství začínalo za stavu 7:6 pro Litvínov, diváci nakonec viděli pouze jednu branku. Potvrzovací gól měl na svědomí chomutovský Jäger.

Do třetice všeho dobrého? Kdeže… Litvínov hostil v rámci dalšího kola nedaleký Děčín. Kdo si tipl, že v utkání padne málo branek, hořce by se mýlil. Hosté po půl hodině hry vedli už 5:0. Černožlutou čest zachránil Rubeš, který dal branku v přesilové hře. Třetí třetina už mnoho překvapení nepřinesla, děčínští nastříleli čtyři góly. Poslední slovo ale řekli domácí, Rubeš prostřelil gólmana pět vteřin před koncem. I tak ale Severočeši prohráli vysoko 2:10 a po třech kolech jim patří poslední příčka.

1. kolo

HC Litvínov - MOSTEČTÍ LVI 9:11 (3:6, 4:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Viedemann, 13. Štrach (Kočí, Rubeš), 18. Rubeš (Viedemann), 21. Valenta (Kočí), 23. Valenta (Štrach), 25. Viedemann, 32. Štrach, 50. Štrach (Rubeš, Baudyš), 59. Rubeš (Viedemann) - 3. Kříž (Butka), 6. Holub, 11. Holub (Butka), 18. Butka (Holub), 19. Stránský (Losos, Mach), 20. Holub (Žejdl), 27. Žejdl (Butka), 31. Kříž (Ivica), 34. Holub (Kříž), 38. Holub, 47. Butka (Holub)

HC Litvínov: Holzknecht (51. Pinc) - Kočí, Jarůšek, Jeřábek, Čermák, Hauptvogl - Mácha, Rubeš, Havriljak, Baudyš, Valenta, Viedemann, Štrach, Vohryzek, Vlček, Kaufmann

MOSTEČTÍ LVI: Škaloud (30. Kokšál) - Šidelka, Hrubý, Ivica, Žejdl, Šebek - Losos, Germanov, Mach, Butka, Kříž, Krhounek, Stránský, Slabý, Holub, Kožíšek

2. kolo

Piráti Chomutov - HC Litvínov 8:6 (2:2, 5:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Hrebinec (Jäger), 18. Slabyhoud (Jäger), 22. Konvalinka, 23. Smejkal (Snopek, Cakl), 29. Hrebinec, 31. Bohačik, 35. Sojčík (Falis), 51. Jäger (Cakl) - 10. Rubeš, 16. Rubeš (Štrach), 23. Štrach (Rubeš), 30. Vlček, 33. Štrach (Holzknecht, Vohryzka), 37. Rubeš

Piráti Chomutov: Horník (30. Mitev) - Falis, Hrebinec, Smejkal, Konvalinka - Jäger, Polášek, Snopek, Sojčík, Cakl, Slabyhoud, Bohačik, Ričl

HC Litvínov: Holzknecht (40. Pinc) - Brabec, Kočí, Jarůšek, Čermák, Hauptvogl -Mácha, Rubeš, Sýkora, Baudyš, Valenta, Smetanová, Štrach, Vohryzka, Vlček

3. kolo

HC Litvínov - HC Děčín 2:10 (0:2, 1:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 33. Rubeš, 60. Rubeš (Valenta) - 14. Polak, 19. Hynčica (Sedláček), 24. Rocheltová (Petr), 27. Polak (Rocheltová), 30. Polak (Hynčica), 39. Polak (Jednorowicz), 42. Jednorowicz, 45. Jednorowicz (Šotka), 51. Šotka (Sedláček), 59. Hynčica (Petr)

HC Litvínov: Pinc (40. Holzknecht) - Brabec, Jarůšek, Jeřábek, Čermák, Hauptvogl - Mácha, Rubeš, Baudyš, Valenta, Smetanová, Štrach, Vohryzka, Vlček, Kaufmann

HC Děčín: Moučka - Řezníček, Hynčica, Koloušek, Slavík - Rocheltová, Plachá, Šotka, Jednorowicz, Sedláček, Polak, Petr