Preview A-tým 12.12.2020
Autor: Vladislav Kollert

Program na obrátkách neubírá, Litvínov v neděli sehraje odvetu s Vítkovicemi

Extraligový program je v závěru roku 2020 neúprosný. Litvínov dokázal zvítězit v duelu se Zlínem 2:0, necelých 22 hodin po konci tohoto utkání však čeká Chemiky další extraligové klání, tentokrát na kluzišti Vítkovic.
Litvínov se s Vítkovicemi utkal v prosinci již jednou. Klání, které bylo velmi strohé na gólové trefy, rozhodl až v prodloužení Patrik Zdráhal, který je i díky své asistenci na ledě Zlínu v současné chvíli nejlépe bodujícím hráčem Vervy. Na kontě má již 10 bodů za 5 branek a 5 asistencí.

Také Vítkovice mají náročný program, ačkoliv na odpočinek budou mít Slezané o den více. Naposledy se Ridera utkala s pražskou Spartou, kde bodovat nedokázala a navzdory devíti přesilovým hrám podlehla 2:5.

Historická data

Litvínov se s Vítkovicemi utkal za poslední tři roky jedenáctkrát, z toho hned sedmkrát dokázal zvítězit. Čtyřikrát se z vyššího bodového zisku radovali hokejisté Vítkovic.

O něco horší je pohled na statistiku zápasů na vítkovickém ledě. Z posledních deseti utkání v Ostravar Aréně dokázal Litvínov zvítězit pouze třikrát a celkem si připsal 10 bodů. Poslední výhru ve Vítkovicích si Chemici připsali 9. prosince 2018 (3:0), kdy se o góly postarali Lukáš Válek, František Lukeš a Juraj Mikúš.

Vítkovice formu nemají, Litvínov jede na vítězné vlně

Oba soupeři z loňských sestupových bodů ani letos neprožili skvělé starty do sezóny, v obou táborech je nicméně úplně jiná nálada. Vítkovice nedokázaly zvítězit dlouhých 7 zápasů, ze kterých si na své konto připsaly pouhopouhé dva body. Ani na domácím ledě to není to pravé ořechové - poslední plnohodnotnou výhru si vítkovičtí hokejisté připsali před patnácti zápasy, když 9. listopadu zdolali královéhradecký Mountfield.

Na druhé straně si Litvínov užívá bodové zisky. Z posledních deseti utkání bodovala Verva hned šestkrát, pozornost je však hlavně upřena na poslední tři duely, ze kterých Chemici vyzískali 8 bodů, když si vyšlápli na České Budějovice, Vítkovice a Zlín. Pochvalu zaslouží také litvínovská defenziva v čele s Denisem Godlou, která dokázala soupeřům v posledních třech zápasech skórovat pouze dvakrát. 

Výhry s týmy v našich patrech tabulky potřebujeme, velí hlavní trenér Vladimír Országh

Litvínov dokázal v posledních duelech ukořistit důležité body. Jednalo se navíc o souboje s přímými rivaly, jelikož Vítkovice, Zlín i České Budějovice se pohybují v podobných patrech extraligové tabulky. „Jsou to pro nás důležitá vítězství, zvlášť s týmem, který je v tabulce okolo nás," hodnotil hlavní trenér Vladimír Országh výkon Litvínova proti Zlínu. 

„Odehráli jsme dnes velmi slušné utkání, podpořené dobrou obranou a výborným brankářem. Věděli jsme, že moc gólů nepadne, bylo to o prvním gólu, který jsme naštěstí vstřelili my, domácí poté hrozili, ale podržel nás brankář," dodal litvínovský stratég také směrem k Denisu Godlovi, který si připsal druhou nulu ve dvou posledních zápasech.

Utkání je na programu v neděli od 16:00

Jelikož litvínovský duel se Zlínem skončil v sobotu kolem sedmé hodiny večerní, času na oddych opravdu nebude mnoho. Utkání s Vítkovicemi je tak již na plánu v neděli od 16 hodin, odehraje se samozřejmě bez diváků. Zápas bude možné sledovat na tradičních vysílacích platformách.
Zápasy - Dorost včera

Neúspěšná odveta s Chomutovem. Dorostenci ztratili vedení a prohráli 1:5

Dorost se vrátil do zápasového tempa na ledě prvního Chomutova. Pirátům chtěli chemici vrátit porážku, kterou utrpěli v posledním vzájemném zápase. Litvínovské naděje sice krátce vedly, poté ale kraloval domácí Daniel Badinka, který zaznamenal hattrick.
Více >
Mládež včera

Na akci Týden hokeje dorazilo přes třicet malých hokejistů!

Ve středu 26. ledna se v Litvínově konala náborová akce Českého hokeje. Na Týden hokeje, který se konal pod záštitou projektu Pojď hrát hokej dorazilo přes třicet malých hokejistů.
Více >
Preview - Dorost před 2 dny

Návrat po pauze! Dorost čekají venkovní zápasy s Chomutovem a Kladnem

Litvínovští mladíci odehráli poslední soutěžní utkání 8. ledna, od té doby marně vyhlíží návrat. Kýžená chvíle nadejde tento čtvrtek, kdy vyrazí na žhavý chomutovský led. O víkendu pro změnu odcestují na Kladno a změří síly s tamními Pracovními zálohami.
Více >
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
PSG Zlín