Preview A-tým 12.12.2020
Autor: Vladislav Kollert

Program na obrátkách neubírá, Litvínov v neděli sehraje odvetu s Vítkovicemi

Extraligový program je v závěru roku 2020 neúprosný. Litvínov dokázal zvítězit v duelu se Zlínem 2:0, necelých 22 hodin po konci tohoto utkání však čeká Chemiky další extraligové klání, tentokrát na kluzišti Vítkovic.
Litvínov se s Vítkovicemi utkal v prosinci již jednou. Klání, které bylo velmi strohé na gólové trefy, rozhodl až v prodloužení Patrik Zdráhal, který je i díky své asistenci na ledě Zlínu v současné chvíli nejlépe bodujícím hráčem Vervy. Na kontě má již 10 bodů za 5 branek a 5 asistencí.

Také Vítkovice mají náročný program, ačkoliv na odpočinek budou mít Slezané o den více. Naposledy se Ridera utkala s pražskou Spartou, kde bodovat nedokázala a navzdory devíti přesilovým hrám podlehla 2:5.

Historická data

Litvínov se s Vítkovicemi utkal za poslední tři roky jedenáctkrát, z toho hned sedmkrát dokázal zvítězit. Čtyřikrát se z vyššího bodového zisku radovali hokejisté Vítkovic.

O něco horší je pohled na statistiku zápasů na vítkovickém ledě. Z posledních deseti utkání v Ostravar Aréně dokázal Litvínov zvítězit pouze třikrát a celkem si připsal 10 bodů. Poslední výhru ve Vítkovicích si Chemici připsali 9. prosince 2018 (3:0), kdy se o góly postarali Lukáš Válek, František Lukeš a Juraj Mikúš.

Vítkovice formu nemají, Litvínov jede na vítězné vlně

Oba soupeři z loňských sestupových bodů ani letos neprožili skvělé starty do sezóny, v obou táborech je nicméně úplně jiná nálada. Vítkovice nedokázaly zvítězit dlouhých 7 zápasů, ze kterých si na své konto připsaly pouhopouhé dva body. Ani na domácím ledě to není to pravé ořechové - poslední plnohodnotnou výhru si vítkovičtí hokejisté připsali před patnácti zápasy, když 9. listopadu zdolali královéhradecký Mountfield.

Na druhé straně si Litvínov užívá bodové zisky. Z posledních deseti utkání bodovala Verva hned šestkrát, pozornost je však hlavně upřena na poslední tři duely, ze kterých Chemici vyzískali 8 bodů, když si vyšlápli na České Budějovice, Vítkovice a Zlín. Pochvalu zaslouží také litvínovská defenziva v čele s Denisem Godlou, která dokázala soupeřům v posledních třech zápasech skórovat pouze dvakrát. 

Výhry s týmy v našich patrech tabulky potřebujeme, velí hlavní trenér Vladimír Országh

Litvínov dokázal v posledních duelech ukořistit důležité body. Jednalo se navíc o souboje s přímými rivaly, jelikož Vítkovice, Zlín i České Budějovice se pohybují v podobných patrech extraligové tabulky. „Jsou to pro nás důležitá vítězství, zvlášť s týmem, který je v tabulce okolo nás," hodnotil hlavní trenér Vladimír Országh výkon Litvínova proti Zlínu. 

„Odehráli jsme dnes velmi slušné utkání, podpořené dobrou obranou a výborným brankářem. Věděli jsme, že moc gólů nepadne, bylo to o prvním gólu, který jsme naštěstí vstřelili my, domácí poté hrozili, ale podržel nás brankář," dodal litvínovský stratég také směrem k Denisu Godlovi, který si připsal druhou nulu ve dvou posledních zápasech.

Utkání je na programu v neděli od 16:00

Jelikož litvínovský duel se Zlínem skončil v sobotu kolem sedmé hodiny večerní, času na oddych opravdu nebude mnoho. Utkání s Vítkovicemi je tak již na plánu v neděli od 16 hodin, odehraje se samozřejmě bez diváků. Zápas bude možné sledovat na tradičních vysílacích platformách.
Související články
Preview A-tým 26.09.2022

Úterním soupeřem Kladno

Preview A-tým 22.09.2022

Další zápas je tu. Na náš led zavítá Liberec

Preview A-tým 19.09.2022

O první body v úterý na jih Čech

Preview A-tým 17.09.2022

Šance na reparát, Vervu čeká Sparta

Konto našeho srdce 05.09.2022

Kontovka rozdávala radost v Kadani

Každý rok již pravidelně vyhlašuje Konto našeho srdce pro své fanoušky soutěž „Kontovka“. Pravidla jsou jednoduchá. Každý, kdo se chce zůčastnit této soutěže, si vybere jednoho i více hráčů a pravidelně v extraligové sezóně platí za jejich kanadské body částkou od 50 korun výše, dle vlastního uvážení.
Více >
Mládež 25.08.2022

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Více >
Konto našeho srdce 22.08.2022

Konto našeho srdce a Rotaract Most pomohli Karolínce a spolku Diahelp

V sobotu 20. srpna proběhl, jako každý rok, florbalový zápas, který organizuje náš partner Rotaract club Most. Dohodli jsme se, že výtěžek z tohoto sportovního utkání použijeme na pomoc malé nemocné Karolínce a spolku Diahelp Most. Částku zdvojnásobíme využitím transparentního účtu Konta našeho srdce, kam přispíváte i vy, naši fanoušci klubu....
Více >
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC VERVA Litvínov
HC Dukla Jihlava