Od pátečního utkání se mnoho očekávalo. Jiří Šlégr s Vladimírem Kýhosem sáhli k organizačním změnám. V průběhu týdne přibyl do týmu Michal Moravčík či Akim Aliu. Druhý jmenovaný sice proti Kladnu nehrál, ale vedední doufá, že přinese do týmu svěží vítr. Znovu oblékl černožlutý dres Peter Jánský. Kádr na druhou stranu opustil Lukáš Kašpar, Juraj Mikúš a Karel Kubát. Obránce se zkušenostmi z KHL si aktuálně hledá angažmá.

„Díky Bohu, že jsme dneska vyhráli,“ řekl na úvod František Lukeš. „Kladno hraje výborně,“ svými slovy narážel na formu středočeského celku, který v roce 2020 prohrál pouhé dva zápasy. Nicméně proti Litvínovu se Jágrovi a spol. nedaří. V aktuální sezoně Verva vyhrála obě utkání.

„Hodně nám pomohly góly v oslabení,“ mínil Lukeš. Chemici totiž otevřeli gólový účet netradičně v početní nevýhodě. Všemu předcházelo vyloučení Šticha, spoluhráči zapracovali a v rozmezí jedné minuty vstřelili dvě branky. „Měli jsem dvě přesilovky, které jsme nevyužili a potom jsme dali góly v oslabení,“ komentoval první třetinu Lukeš. Verva v prvním dějství nevyužila dvě vyloučení Kladna, nejblíže brance byl Jarůšek, jenž trefil tyčku.

Litvínov zaznamenal důležitou výhru, zlomil kletbu sedmi proher v řadě. „Bylo to nepříjemné, nicméně musíme teď bojovat o každý bod,“ rozhovořil se o aktuálním směru. „Já se v aktuálním ročníku střelecky trápím, takže i pro mě osobně to byl dobrý zápas,“ řekl o svých trefách. „Doufám, že to tam začne zase padat,“ dodal šťastný střelec.

Situace na konci tabulky se začíná pořádně dramatizovat. Chvost obývají Pardubice, které mají stejně bodů jako Litvínov, ale mají horší skóre. Prakticky na dostřel se nachází Vítkovice, ty se aktuálně trápí a mají na svém kontě tři prohry za poslední tři kola. „Musíme odmakat každý zápas a bojovat,“ řekl na závěr litvínovský forvard.