Klub 19.11.2018
Autor: Radek Žižka

Para hokej: Litvínov má první body sezóny! Napodruhé přehrál Vary

Litvínovští para hokejisté mají za sebou první vítězství! V neděli přehráli Karlovy Vary 4:0 a připisují si první body do tabulky.

Litvínov – Karlovy Vary 4:0 

Branky a nahrávky: 11. Kuhli-Lauenstein (Veselý), 31. Záluský (Jaster), 33. Matthes (Kuhli-Lauenstein, Záluský), 42. Kuhli-Lauenstein (Záluský) 

HC Litvínov (sledge): Bechyňský – Záluský, Matthes – Veselý, Jaster, Zikmund, Kuhli-Lauenstein, Žižka
SKV Sharks Karlovy Vary: Korec – Berger, Wágner, Hrbek – Michalčín, Schneider, Haas, Kovařík, Karafiát 

Na začátku zápasu si Litvínov vytvořil několik drobných šancí. Do té největší se dostal Kuhli-Lauenstein, který přebruslil obranu Karlových Varů a v přímém souboji s brankářem trefil pouze tyčku. Velmi důležitý zákrok ukázal domácí brankář Bechyňský. Hned po jeho zákroku se prosadil nejdůležitější hráč Litvínova Kuhli-Lauenstein. Filip Veselý vyhodil kotouč z obranné třetiny a Kuhli-Lauenstein využil své rychlosti, když přebruslil všechny hráče soupeře. Vyjetý Korec neměl šanci puk chytit. Před koncem první části pak vychytal Korec Žižku. 

Druhá třetina kromě přesilovky 5 na 3 pro Litvínov a osobního trestu Wágnera neukázala nic zajímavého. Hrál se rychlý hokej bez šancí.
Záluského výborná střela od modré čáry, která skončila gólem, zahájila třetí třetinu. Po necelých 2 minutách se trefil Matthes. K zakončení se dostal po kombinaci se Záluským a Kuhli-Lauensteinem. Karlovy Vary si vzaly oddechový čas, který jim nepomohl, protože v čase 41:25 přidal svojí druhou branku Kuhli-Lauenstein. Záluský vystřelil puk od vlastní branky a Kuhli-Lauenstein si v akci 2 na 1 vybral jednodušší variantu, když svižnou střelou propálil Korce. Sharks se nepovedlo zareagovat a domácí si díky dnešní výhře připsali do tabulky první body v sezoně. 

Ing. Jan Chlubna (SKV SHARKS Karlovy Vary): ,,Myslím si, že jsme k zápasu po včerejší výhře 5:0 nad Litvínovem nepřistoupili se správnou koncentrací. Asi jsme si mysleli, že to po včerejšku půjde samo a vlastně ta první branka, kterou jsme dostali, určila celkový ráz toho utkání. My jsme měli šance, Litvínov měl šance. Po druhé brance od modré čáry bylo definitivně rozhodnuto. Měli jsme problémy s disciplínou. Osobní tresty za řeči proti rozhodčímu. Měli bychom si to do příště rozmyslet, i když musím sám říct, že se nám výkon rozhodčího vůbec nezamlouval.“ 

Karel Žižka (HC Litvínov): ,,Výkon byl nad očekávání. Velmi solidní. Bylo velmi důležité udržet stav po 1. třetině, což se povedlo. Ve třetí třetině byla poměrně velká chuť po vítězství. Ten kolektiv si to po pár neúspěších určitě zasloužil. Tím bych zhodnotil dnešní zápas jako velmi kvalitní, jak ze strany soupeře, tak z naší strany.
Rozhovory - Junioři včera

Letní příprava v Litvínově? Tréninky jsou náročné, říká Lukáš Klika

Společně s litvínovskou juniorku se na další sezonu připravuje i klubový odchovanec Lukáš Klika. Patnáctiletý brankář má za sebou první ročník ve finském týmu TuTo. Jak ho hodnotí a co pro něj bylo v zahraničí nejtěžší?
Více >
Žáci 21.05.2019

SOUHRN: Šestá třída zakončila sezonu na pátém místě

V dalším souhrnu žákovských sezon se budeme věnovat uplynulému ročníku šesté třídy. Ta po nepříznivé sérii ze začátku dokázala zlepšit svoje výkony a nakonec obsadila páté místo.
Více >
Junioři 17.05.2019

PŘEHLED: Statistické porovnání sezon juniorů

V tomto článku se podíváme na to, jak si junioři vedli v různých statistikách oproti loňské sezoně. V jakých aspektech hry se zlepšili a v jakých zhoršili? Odpověď naleznete níže.
Více >