Klub 19.11.2018
Autor: Radek Žižka

Para hokej: Litvínov má první body sezóny! Napodruhé přehrál Vary

Litvínovští para hokejisté mají za sebou první vítězství! V neděli přehráli Karlovy Vary 4:0 a připisují si první body do tabulky.

Litvínov – Karlovy Vary 4:0 

Branky a nahrávky: 11. Kuhli-Lauenstein (Veselý), 31. Záluský (Jaster), 33. Matthes (Kuhli-Lauenstein, Záluský), 42. Kuhli-Lauenstein (Záluský) 

HC Litvínov (sledge): Bechyňský – Záluský, Matthes – Veselý, Jaster, Zikmund, Kuhli-Lauenstein, Žižka
SKV Sharks Karlovy Vary: Korec – Berger, Wágner, Hrbek – Michalčín, Schneider, Haas, Kovařík, Karafiát 

Na začátku zápasu si Litvínov vytvořil několik drobných šancí. Do té největší se dostal Kuhli-Lauenstein, který přebruslil obranu Karlových Varů a v přímém souboji s brankářem trefil pouze tyčku. Velmi důležitý zákrok ukázal domácí brankář Bechyňský. Hned po jeho zákroku se prosadil nejdůležitější hráč Litvínova Kuhli-Lauenstein. Filip Veselý vyhodil kotouč z obranné třetiny a Kuhli-Lauenstein využil své rychlosti, když přebruslil všechny hráče soupeře. Vyjetý Korec neměl šanci puk chytit. Před koncem první části pak vychytal Korec Žižku. 

Druhá třetina kromě přesilovky 5 na 3 pro Litvínov a osobního trestu Wágnera neukázala nic zajímavého. Hrál se rychlý hokej bez šancí.
Záluského výborná střela od modré čáry, která skončila gólem, zahájila třetí třetinu. Po necelých 2 minutách se trefil Matthes. K zakončení se dostal po kombinaci se Záluským a Kuhli-Lauensteinem. Karlovy Vary si vzaly oddechový čas, který jim nepomohl, protože v čase 41:25 přidal svojí druhou branku Kuhli-Lauenstein. Záluský vystřelil puk od vlastní branky a Kuhli-Lauenstein si v akci 2 na 1 vybral jednodušší variantu, když svižnou střelou propálil Korce. Sharks se nepovedlo zareagovat a domácí si díky dnešní výhře připsali do tabulky první body v sezoně. 

Ing. Jan Chlubna (SKV SHARKS Karlovy Vary): ,,Myslím si, že jsme k zápasu po včerejší výhře 5:0 nad Litvínovem nepřistoupili se správnou koncentrací. Asi jsme si mysleli, že to po včerejšku půjde samo a vlastně ta první branka, kterou jsme dostali, určila celkový ráz toho utkání. My jsme měli šance, Litvínov měl šance. Po druhé brance od modré čáry bylo definitivně rozhodnuto. Měli jsme problémy s disciplínou. Osobní tresty za řeči proti rozhodčímu. Měli bychom si to do příště rozmyslet, i když musím sám říct, že se nám výkon rozhodčího vůbec nezamlouval.“ 

Karel Žižka (HC Litvínov): ,,Výkon byl nad očekávání. Velmi solidní. Bylo velmi důležité udržet stav po 1. třetině, což se povedlo. Ve třetí třetině byla poměrně velká chuť po vítězství. Ten kolektiv si to po pár neúspěších určitě zasloužil. Tím bych zhodnotil dnešní zápas jako velmi kvalitní, jak ze strany soupeře, tak z naší strany.
Mládež včera

Tři hráči Litvínova jsou v nominaci krajského výběru ročníku 2007

I hráči ročníku narození 2007 jsou nominováni do krajského výběru. Litvínov budou na turnaji v Třemošné reprezentovat tři hráči - Jindřich Koky, Karel Sýkora a Tobias Trejbal. Akce se koná 24.2.
Více >
Mládež včera

Do krajského výběru bylo nominováno třináct litvínovský hráčů

L i t v í n o v - Bývá takřka pravidlem, že trenéři většiny mládežnických kategorií sáhnou při reprezentačních výběrech do týmů Litvínova. Podobně se tak stalo i v případě nominace do krajského výběru, který se bude konat 24. 2. ve Frýdlantu. Turnaj je určen pro hráče, kteří jsou narozeni v roce 2005. Černožlutí „přispěli“ deseti, potažmo třinácti...
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Juniorská cesta do města perníku byla neúspěšná, body zůstaly v Pardubicích

Junioři nenavázali na povedený výkon ze zápasu se Spartou a na Pardubice nevyzráli. Přitom mohlo být vše úplně jinak, protože Severočeši dokonce dvakrát vedli, ale nakonec jejich naděje zašlapala produktivita domácích střelců. Také bonusový bod získali hráči Pardubic, čtvrtý bod zajistil Bučko.
Více >
×
Dnes v 17:20 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Oceláři Třinec