Rozhovory 06.02.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Nesmíme mít pětiminutové výpadky, přemítá šťastný střelec Pawel Zygmunt

Polský reprezentant kroutí na severu Čech třetí sezonu. Díky své výšce platí za důrazného a průbojného hráče, a právě tyto vlastnosti dokázal prodat v zápase s Karlovými Vary. Po Gerhátově přihrávce se prosmýkl zaskočenou obranou a zblízka propasíroval kotouč za Lukešova záda.

Verva potřebovala zabrat, ale zápas s karlovarskou Energií nezačal vůbec dobře. Hosté totiž slavili v čase 01:22, kdy se v předbrankovém prostoru prosadil Flek. Stejný hráč překonal Neužila v 17. minutě a z pohledu Karlových Varů zápas nabíral pohodové kontury. Jenže chemici se v průběhu druhého dějství probrali, nejdříve brankáře propálil Estephan, poté šťastně zakončoval Fronk. Fóbii ze závěrečných dvacetiminutovek zhmotnil Vondráček, gólové účty však srovnal Zygmunt a utkání zamířilo do prodloužení. V něm měli více štěstí domácí a zásluhou Hrbase získali bonusový bod.

Litvínov konečně zlomil smolnou sérii. „Už jsme potřebovali vyhrát,“ oddychl si po utkání polský útočník Pawel Zygmunt. „Chtěli jsme tři body, ale nakonec máme dva,“ prozradil předzápasový plán. „Nehrajeme špatně, ale bohužel máme pětiminutové výpadky, kdy hrajeme tužku“ řekl urostlý forvard.

U vyrovnávací branky Zygmunt předvedl odhodlanost, která týmu zařídila vyrovnání. „Dostal jsem dobrou nahrávku od Františka Gerháta,“ děkoval svému parťákovi ze čtvrté formace. „Nezajímalo nás, s kým hrajeme – prostě jsme chtěli vyhrát,“ odpověděl na otázku, zda se černožlutá kabina nějak výrazně připravoval na utkání s týmem z opačné strany Krušných hor.

„Výhra je důležitá zejména z psychologického hlediska,“ pravil na adresu nedělního úspěchu. „Hlavní je, že jsme dali gól,“ naťukl ještě jednou situaci ze závěru třetího dějství. „Je jedno, jestli jsem ho dal já nebo někdo jiný,“ dodal na závěr.

Celý rozhovor s Pawlem Zygmuntem:

Konto našeho srdce před 3 dny

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >