Rozhovory 12.08.2020
Autor: Ondřej Mach

Na karanténu se nemůžeme vymlouvat, míní Štich. A kapitán? Pocta, ale jsme tým

Po dlouhé přestávce se hokejisté Vervy v úterý vrátili do akce, první přípravný duel odehráli na ledě Karlových Varů. Přestože vstup chemiků do duelu nebyl špatný, tak si Energie utkání pohlídala a zvítězila vysoko 5:0.
„Hodnotí se to špatně, z naší strany to nebylo úplně ono. Do první třetiny jsme vstoupili docela dobře, ale bohužel jsme tam inkasovali. Dělali jsme chyby, ale pořád jsme se s nimi drželi v tempu,“ přemítal po zápase obránce David Štich. 

Zlomovým okamžikem podle důrazného beka byla druhá třetina, v níž hosté inkasovali další dvě branky. „Od půlky druhé třetiny nám to přestalo jezdit, dělali jsme čím dál tím víc chyb a na ledě jsme nekomunikovali. Vary nás přečíslovaly a jezdily samy na bránu. Nebyl to úplně dobrý zápas,“ mrzelo Šticha. 

Litvínov vstoupil do Generali Česká Cupu od týden později, než bylo původně plánováno. V červenci se totiž u jednoho z hráčů potvrdila přítomnost koronaviru a celý tým musel do povinné čtrnáctidenní izolace. 

„Je to znát, na čtrnáct dní jsem z toho vypadli. Ale nemůžeme se na to vymlouvat, nejsme v tom sami, je v tom víc týmů. Musíme těch čtrnáct dní nějak nahradit a jít do dalšího zápasu,“ pokračoval jednatřicetiletý zadák. 

Trenér Vladimír Országh nechal proti Karlovým Varům odpočívat řadu tradičních opor, kapitánské céčko tak na dres dostal právě Štich. „Myslím, že jsem tady jeden z nejstarších, byl jsem už loni. Je to pocta, ale byli jsme tady jako tým, to je důležité,“ uzavřel rodák z Plzně. 

Celý rozhovor s Davidem Štichem:

Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >
Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >
Mládež 14.04.2021

Litvínovští hráči v mládežnických reprezentacích do osmnácti a dvaceti let

Sezona už je sice u konce, pro některé hráče ale ještě pokračuje. O nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých aktuálně bojuje útočník David Skuhrovec. S kategorií do dvaceti let se pak v rámci dalšího přípravného kempu připravují obránci Ondřej Baláž, Jiří Háva a útočník Lukáš Stehlík.
Více >