Reprezentace 10.05.2017
Autor: Redakce

MS 2017 (3): čtvrtek, pátek, neděle

Možné souboje na ledě Robin Hanzl vs. Daniel Sörvik nabízí další, v pořadí čtvrtý zápas Česka na mistrovství světa. Ve čtvrtek od 16:15 hodin.
Chce to maličkost, aby kromě Hanzla, který dosud odehrál všechny zápasy, dostal první šanci na turnaji i norský zadák. Při posledním duelu se Slovinskem byl ve výstroji na střídačce, ale do hry ještě nezasáhl.

Jandačův výběr nyní čekají tři relativně slabší soupeři. Ale kdo je vlastně slabý?

Norové porazili domácí Francii (3:2) a deklasovali Slovince (5:1). Vyzráli na ně jen Švýcaři (0:3). Mají šest bodů a hrají o play off.

Páteční soupeř ze Slovinska s hráči známými z naší extraligy (Gregorc, Sabolič a další) prohrál první třetinu se Švýcarskem 0:4, přesto stihl zachránit remízu po šedesáti minutách (4:5sn). Top kvalitu určitě nemá, jak ukazují výsledky s Kanadou (2:7) a již zmíněný s Norskem (1:5). Takže soupeř: slabý snad ne, slabší ano. Přesto neradno podcenit.

Na nedělní duel s Francií, do třetice za sebou odpolední (16:15), se lze jen těšit. Už pro souboje červenomodrobílých fanoušků Česka a galského kohouta v plném hledišti. Atmosféra by měla stát za to! Domácí celek se Sachou Treillem, jenž rovněž válel v Čechách, vzbudil pozornost senzační výhrou nad Finy (5:1). A protože uzmul dva body i Švýcarům (4:3sn), měl po třech kolech pět bodů stejně jako český tým. A živil postupové naděje.

Co říkají fanouškovské zprávy z Paříže? Navzdory bezpečnostním opatřením, plotům, uniformám, neprodávání piva v hale a nealka lahví jen bez uzávěru (to už známe i z Čech) a zrušené fanzóně („safety first“, vznikla však spontánně v jedné z ulic u stadiónu) si Češi mistrovství ve městě nad Seinou užívají. Jsou jich tam stovky, možná tisíce. Včetně tradičních, manželů Dvořákových z Olbramovic, kteří v magazínu MF DNES pěkně zavzpomínali na Ivana Hlinku.

Po povolání a zase odvolání střelce Kubalíka (a povolání zpět do týmu uzdraveného (?) Holíka) mají fanoušci zase o čem polemizovat. Konkrétně o tom, zda do vcelku slušně rozehraného kolektivu brát dalšího hráče, vyřazeného z bojů Stanley Cup, byť slušně silného kalibru (Sobotky). Přece jen, někdo kvůli němu ze sestavy vypadne… Neovlivní to klima v mužstvu? Jiná věc by to byla při zraněních, ale ta zatím, zdá se, ohrozila jen kapitána Voráčka. Podle všeho - věřme - krátkodobě.

Zodpovědnost trenérů za výsledky a hlavně konečné umístění je velká a jen jejich. Důvěra ve správnost jejich rozhodnutí by tak měla být na místě, minimálně teď.
Související články
Reprezentace 08.02.2018

Před dvaceti lety

Reprezentace 19.05.2017

Litvínov na MS

Reprezentace 19.05.2017

MS 2017 (7): Konec ve čtvrtfinále. Co bylo špatně?

Reprezentace 17.05.2017

MS 2017 (6): Tak tedy Rusko…

Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Více >
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.
Více >