Máš za sebou první týdny letní přípravy, jak ji snášíš?

Letní příprava je období, které nemá rád žádný hokejista, ale je nutné se dobře fyzicky připravit na novou sezónu. Já osobně snáším letní přípravu celkem dobře, trenéři nás v tréninku skvěle podporují. Tréninky jsou dost náročné, ale není to nic co by se nedalo zvládnout.

Ve starším dorostu vás vedou Radek Mrázek s Radimem Skuhrovcem, čím jsou tito trenéři specifičtí?

Máme výborné trenéry, oba nás dokážou povzbudit před každým výkonem. Jsou dost přísní, ale tým umí výborně nahecovat. Dokázali vytvořit v týmu takovou zdravou rivalitu, že díky nim dokážeme jeden druhého podpořit. Je s nimi také sranda, takže to někdy dokáže tu náročnost trochu odlehčit.

Na konci sezóny si měl možnost nakouknout do reprezentačního týmu. Byla to pro tebe velká zkušenost?

Pro mě to byl hlavně splněný sen zahrát si za národní tým. Je jasné, že je to zkušenost a taková motivace do budoucna, protože bych si rád v reprezentaci ještě někdy zahrál. Hrát za nároďák je vždy pocta a jsem rád, že jsem měl tu možnost si to vyzkoušet. Trochu mě mrzí, že se mi nepodařilo v zápasech předvést takový výkon, jaký bych chtěl, ale třeba, když budu makat, tak se mi povedete si reputaci trochu vylepšit.

Patříš k menším hráčům, je to pro tebe nevýhoda?

Svým způsobem je to nevýhoda, ale zase oproti větším hráčům mám výhodu v obratnosti a rychlosti. Je to hlavně o tom, že musíte hrát rychleji a chytřeji, abyste se vyšším hráčům vyrovnali. Řekl bych, že menší hráči mají i lepší stabilitu, ale zase v důrazu a síle ta výška trochu schází.

Za vzor máš Toreyho Kruga z Bostonu. Proč zrovna jeho?

Je to mladý obránce a dostává v Bostonu hodně prostoru. Hraje chytře a je velmi rychlý, patří k menším obráncům, ale je to pro něj díky jeho stylu hry spíše výhoda. Hraje hodně ofenzivně a jeho tým se na něj může spolehnout, protože hraje výborně. Také hraje za můj neoblíbenější tým v NHL, takže také proto ho mám za svého oblíbence.

V mladším dorostu si patřil k oporám, jaké si myslíš, že to bude ve vyšší kategorii?

Doufám, že se mi bude dařit podobně jako v loňské sezóně. Když budu makat, tak bych snad mohl hrát pravidelně i ve starším dorostu. Je to jen na mě jak se ukážu a jak bude celá má sezóna vypadat. Samozřejmě je základem letní příprava, z které bych měl čerpat po celou sezónu a doufám, že budu týmu platný.

Trenér tě využíval především kvůli tvým ofenzivním schopnostem. Na čem se zakládá tvá hra?

V minulé sezóně jsem byl hodně vytěžovaný, snažím se hrát rychlý hokej. Baví mě tvořit hru a podporovat útok. Vždycky jsem se snažil zakládat svou hru hlavně na rychlosti, protože nepatřím k velkým hráčů, abych mohl hrát nějak hodně fyzicky. Když mám možnost, rád podpořím útok, ale v Litvínově se snažíme vycházet především z dobré defenzívy.

V loňské sezóně si se v jednom týmu potkal i se svým starším bratrem Tomášem. Jaké to je zahrát si s bráchou?

Potkat se v jednom týmu se starším bráchou je skvělý pocit. Moc hráčům se to nepovede. Jsem za to rád, že jsme si loni mohli spolu pár utkání zahrát. Bylo to něco speciálního především pro naší rodinu, když nás viděli spolu hrát.

Podporujete se navzájem před zápasy, nebo se naopak hecujete?

Tak od každého trochu, asi jako všichni sourozenci se i popichujeme, ale máme spolu dobrý vztah. Snažíme se jeden druhého podporovat, přeci jen jsme bráchové, a tak si navzájem přejeme úspěch.

Jaké máš cíle pro nadcházející sezónu?

Chci dobře odtrénovat letní přípravu, abych byl na sezónu dobře fyzicky připravený. Chtěl bych se napevno usadit v základním kádru staršího dorostu. Hlavně chci být platný týmu a pomoci k úspěchu. Kdybych podával dobré výkony, rád bych se znovu dostal do repre.