Tiskové zprávy 27.12.2018
Autor: Tisková zpráva

Litvínov zkouší běloruského obránce Romana Graborenka

Vedení Vervy se dohodlo na měsíční zkoušce s obráncem Romanem Graborenkem. Urostlý zadák absolvoval v Litvínově dva tréninky a vysloužil si zkušební kontrakt prozatím na jeden měsíc.
Graborenko naposledy působil v ruské KHL, kde nastupoval za čínský Kunlun Red Star. Ve svých 26 letech má za sebou již řadu zkušeností. Sedm let působil v zámoří, kde nastoupil i ve slavné NHL za klub New Jersey Devils. Především ale působil na farmě v AHL, kde se mu dařilo i bodově. Defenzivní obránce je pravidelným reprezentantem své země. Odehrál čtyři mistrovství světa, reprezentoval i v mládežnických kategoriích. 

Po odchodu ze zámoří zamířil do ruské nejvyšší soutěže, kde nastupoval za Dynamo Minsk, Neftěchimik Nižněkamsk a Kunlun Red Star. Běloruský zadák se svými 194 centimetry a 110 kilogramy by měl především tvrdit muziku před litvínovskou brankou. “Dostáváme hodně gólů z předbrankového prostoru, už před sezónou jsme hledali beka urostlé postavy. Naskytla se možnost angažovat Romana Graborenka, který svými proporcemi tyto parametry splňuje. I přes svůj mladý věk má zkušenosti ze zámořských soutěží, KHL i reprezentace," vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Romana Graborenka:

Žáci včera

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři před 3 dny

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >
Mládež 16.08.2019

Pět hráčů Litvínova bylo nominováno na kemp krajského výběru

V nominaci výběru kraje ročníku 2006 je pět zástupců černožlutých. Hráči se 21.8. zúčastní jednodenního kempu v Jablonci.
Více >