Tiskové zprávy 27.12.2018
Autor: Tisková zpráva

Litvínov zkouší běloruského obránce Romana Graborenka

Vedení Vervy se dohodlo na měsíční zkoušce s obráncem Romanem Graborenkem. Urostlý zadák absolvoval v Litvínově dva tréninky a vysloužil si zkušební kontrakt prozatím na jeden měsíc.
Graborenko naposledy působil v ruské KHL, kde nastupoval za čínský Kunlun Red Star. Ve svých 26 letech má za sebou již řadu zkušeností. Sedm let působil v zámoří, kde nastoupil i ve slavné NHL za klub New Jersey Devils. Především ale působil na farmě v AHL, kde se mu dařilo i bodově. Defenzivní obránce je pravidelným reprezentantem své země. Odehrál čtyři mistrovství světa, reprezentoval i v mládežnických kategoriích. 

Po odchodu ze zámoří zamířil do ruské nejvyšší soutěže, kde nastupoval za Dynamo Minsk, Neftěchimik Nižněkamsk a Kunlun Red Star. Běloruský zadák se svými 194 centimetry a 110 kilogramy by měl především tvrdit muziku před litvínovskou brankou. “Dostáváme hodně gólů z předbrankového prostoru, už před sezónou jsme hledali beka urostlé postavy. Naskytla se možnost angažovat Romana Graborenka, který svými proporcemi tyto parametry splňuje. I přes svůj mladý věk má zkušenosti ze zámořských soutěží, KHL i reprezentace," vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Romana Graborenka:

Rozhovory - Junioři 19.04.2019

Hodně věcí jsem si uvědomil, hlásí Přemysl Svoboda

Uplynulá sezona pro něj byla zlomová. Přemysl Svoboda nejprve zářil v juniorce, čímž si řekl o šanci v litvínovském A-týmu, zahrál si play off Chance ligy v Litoměřicích a vysloužil si premiérovou pozvánku do reprezentační devatenáctky. Jak ji hodnotí?
Více >
Mládež 17.04.2019

Jan Myšák je v konečné nominaci na MS U18!

Česká reprezentace do osmnácti let v pondělí odpoledne odletěla na mistrovství světa do Švédska. Jedním z hráčů byl i šestnáctiletý litvínovský talent Jan Myšák. První zápas sehraje osmnáctka ve čtvrtek proti Bělorusku.
Více >
Konto našeho srdce 15.04.2019

Konto našeho srdce pomáhalo na BoBování

V sobotu 13. 4. 2019 opět KONTO NAŠEHO SRDCE pomáhalo tam, kde je třeba. Tentokrát jsme podpořili malou nemocnou Adélku z Oseka, která trpí cukrovkou 1. typu a celiakií.
Více >