Graborenko naposledy působil v ruské KHL, kde nastupoval za čínský Kunlun Red Star. Ve svých 26 letech má za sebou již řadu zkušeností. Sedm let působil v zámoří, kde nastoupil i ve slavné NHL za klub New Jersey Devils. Především ale působil na farmě v AHL, kde se mu dařilo i bodově. Defenzivní obránce je pravidelným reprezentantem své země. Odehrál čtyři mistrovství světa, reprezentoval i v mládežnických kategoriích.

Po odchodu ze zámoří zamířil do ruské nejvyšší soutěže, kde nastupoval za Dynamo Minsk, Neftěchimik Nižněkamsk a Kunlun Red Star. Běloruský zadák se svými 194 centimetry a 110 kilogramy by měl především tvrdit muziku před litvínovskou brankou. “Dostáváme hodně gólů z předbrankového prostoru, už před sezónou jsme hledali beka urostlé postavy. Naskytla se možnost angažovat Romana Graborenka, který svými proporcemi tyto parametry splňuje. I přes svůj mladý věk má zkušenosti ze zámořských soutěží, KHL i reprezentace," vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Romana Graborenka: