Tiskové zprávy 27.12.2018
Autor: Tisková zpráva

Litvínov zkouší běloruského obránce Romana Graborenka

Vedení Vervy se dohodlo na měsíční zkoušce s obráncem Romanem Graborenkem. Urostlý zadák absolvoval v Litvínově dva tréninky a vysloužil si zkušební kontrakt prozatím na jeden měsíc.
Graborenko naposledy působil v ruské KHL, kde nastupoval za čínský Kunlun Red Star. Ve svých 26 letech má za sebou již řadu zkušeností. Sedm let působil v zámoří, kde nastoupil i ve slavné NHL za klub New Jersey Devils. Především ale působil na farmě v AHL, kde se mu dařilo i bodově. Defenzivní obránce je pravidelným reprezentantem své země. Odehrál čtyři mistrovství světa, reprezentoval i v mládežnických kategoriích. 

Po odchodu ze zámoří zamířil do ruské nejvyšší soutěže, kde nastupoval za Dynamo Minsk, Neftěchimik Nižněkamsk a Kunlun Red Star. Běloruský zadák se svými 194 centimetry a 110 kilogramy by měl především tvrdit muziku před litvínovskou brankou. “Dostáváme hodně gólů z předbrankového prostoru, už před sezónou jsme hledali beka urostlé postavy. Naskytla se možnost angažovat Romana Graborenka, který svými proporcemi tyto parametry splňuje. I přes svůj mladý věk má zkušenosti ze zámořských soutěží, KHL i reprezentace," vysvětluje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Romana Graborenka:

Mládež včera

Tři hráči Litvínova jsou v nominaci krajského výběru ročníku 2007

I hráči ročníku narození 2007 jsou nominováni do krajského výběru. Litvínov budou na turnaji v Třemošné reprezentovat tři hráči - Jindřich Koky, Karel Sýkora a Tobias Trejbal. Akce se koná 24.2.
Více >
Mládež včera

Do krajského výběru bylo nominováno třináct litvínovský hráčů

L i t v í n o v - Bývá takřka pravidlem, že trenéři většiny mládežnických kategorií sáhnou při reprezentačních výběrech do týmů Litvínova. Podobně se tak stalo i v případě nominace do krajského výběru, který se bude konat 24. 2. ve Frýdlantu. Turnaj je určen pro hráče, kteří jsou narozeni v roce 2005. Černožlutí „přispěli“ deseti, potažmo třinácti...
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Juniorská cesta do města perníku byla neúspěšná, body zůstaly v Pardubicích

Junioři nenavázali na povedený výkon ze zápasu se Spartou a na Pardubice nevyzráli. Přitom mohlo být vše úplně jinak, protože Severočeši dokonce dvakrát vedli, ale nakonec jejich naděje zašlapala produktivita domácích střelců. Také bonusový bod získali hráči Pardubic, čtvrtý bod zajistil Bučko.
Více >
×
Dnes v 17:20 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Oceláři Třinec