Čtyřiadvacetiletý zadák je odchovancem Rigy. Od mládežnických let patřil do reprezentačních výběrů. Byl kapitánem lotyšské reprezentační osmnáctky i dvacítky. Do sestavy Rigy v KHL se probojoval na deset zápasů už v sezóně 2015/2016. Zahrál si na třech seniorských mistrovstvích světa. V loňské sezóně se představil i na olympijských hrách v Číně.

V KHL odehrál 229 zápasů, ve kterých vstřelil devět branek a přidal osmadvacet asistencí. Loni odešel v průběhu sezóny z Rigy do švédské nejvyšší soutěže, kde nastupoval v týmu Örebro HK. Bylo to jeho první zahraniční angažmá v kariéře. Za Örebro nastoupil do 12 zápasů s bilancí čtyř asistencí. V Litvínově se stane pátým lotyšským hráčem v historii klubu. „Kristaps je silný obránce, který je výborný v osobních soubojích. Je to defenzivnější bek, který ale hrál v KHL i přesilové hry. Co jsme měli možnost vidět videa, tak vypadal v zápasech velice slušně. Uvidíme samozřejmě až na ledě, ale věříme, že pro nás bude platnou posilou,“ říká hlavní kouč Vervy Vladimír Růžička.